facebook

10 найкращих заспокійливих фраз для дитини

10 найкращих заспокійливих фраз для дитини

Для новонародженого плач є основним способом комунікації. Саме за допомогою плачу він говорить батькам про свої емоції та самопочуття. Багато батьків очікують, що, навчившись розмовляти, малюк виражатиме свої емоції зрозумілою для всіх нас мовою, проте досить часто дитина продовжує демонструвати невдоволення та дискомфорт саме плачем, а не словами.

Дослідження вчених свідчать про те, що мозок людини запрограмований негайно реагувати на плач дитини. Навіть якщо ми чуємо, як плаче чужа дитина, наше тіло реагує негайно – частішає серцебиття, підштовхуючи нас до негайних дій.

Однак важливо пам’ятати, що дитина, яка плаче, не обов’язково страждає або сумує. Таким чином малюки просто демонструють емоції й можуть плакати не лише від болю чи смутку, а й від збудження, хвилювання чи щастя.

Саме тому не варто запитувати дитину, що ж з нею сталося, адже ви не отримаєте виразної та зрозумілої вам відповіді. Також не варто намагатися зупинити плач грубістю. Якщо ви кажете «Не плач» або «Припини негайно» ви кажете дитині, що вам байдужі її почуття і вам наплювати на її емоції.

Важливо пам’ятати, що завдяки плачу дитини формується здатність обробляти свої емоції. Гнівно вимагаючи від малюка спокою або намагаючись відвернути його від плачу, батьки позбавляють дітей навичок емоційної саморегуляції, а це, у свою чергу, може негативно позначитися на психоемоційному стані у майбутньому.

Чтайте також:  Благими намірами: помилки батьків, які можуть зіпсувати дитині життя

Психологи рекомендують використовувати певні фрази, щоб допомогти дитині заспокоїтись. Але спочатку батьки повинні заспокоїтися самі, не посилюючи стрес, а трансформуючи ситуацію у навчальний процес та формуючи нормальний психічний стан дитини.

Пропонуємо дізнатися, які слова слід говорити дитині, яка плаче, щоб допомогти їй впоратися з емоціями.

10 РЕЧЕЙ, ЯКІ ПОТРІБНО ГОВОРИТИ ДИТИНІ, ЩО ПЛАЧЕ
1. «Я НА ТВОЄМУ БОЦІ. Я ДОПОМОЖУ ТОБІ»
Це допоможе малюкові зрозуміти, що ви поруч і завжди готові підтримати його, коли він потребує уваги мами з татом.

2. «Я БАЧУ, ЩО ТОБІ ТЯЖКО»
Завдяки цим словам дитина зрозуміє, що ви чуєте її та співчуваєте їй.

3. «Я РОЗУМІЮ, ЩО ТИ ЗАСМУЧЕНА (РОЗЧАРОВАНА, ЗЛА, СУМУЄШ ЧИ ТОБІ ТРИВОЖНО)»
Говорити про емоції – норма у здоровій сім’ї. Дитина повинна знати, що може відчувати емоції, і що це природний процес.

4. «ЦЕ СПРАВДІ ДУЖЕ СУМНО (НЕПРИЄМНО, ПРИКРО)»
Так ви погоджуєтесь з дитиною і показуєте, що ви розумієте її стан.

5. «ЗРОБІМО ПЕРЕРВУ»
Це допоможе дитині заспокоїтися та зрозуміти, що іноді потрібно завершити певну дію, щоб уникнути негативних емоцій. Можливо, ваш малюк занадто втомився або перезбудився, це й викликало плач. Іноді трохи часу в тиші та спокої допомагають нервовій системі перезавантажитися та відновитися.

Чтайте також:  «Не гарантує умов безпеки»: батьків просять підписати документ

6. «Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ. ТИ В БЕЗПЕЦІ»
Ця проста фраза допоможе показати малюку, що вам не байдуже і що ви любите його. Це зміцнює зв’язок із дитиною.

7. «ТОБІ ПОТРІБНА МОЯ ДОПОМОГА? СПРОБУЙМО ЩЕ РАЗ?»
Дитина може розплакатися, якщо їй не вдається виконати певне завдання. Запропонувавши їй допомогу, ви даєте можливість повірити у власні сили й впоратися з негативними емоціями.

8. «Я ЧУЮ, ЩО ТИ ПЛАЧЕШ, АЛЕ НЕ ЗНАЮ, ЧИМ ТОБІ ДОПОМОГТИ. ДОПОМОЖИ МЕНІ ЗРОЗУМІТИ ТЕБЕ»
Спробуйте поговорити з дитиною та з’ясувати, що її непокоїть. Навіть якщо ви не зможете зрозуміти з першого разу, що з нею відбувається, таким чином ви дасте їй зрозуміти, що вам небайдужі її емоції.

9. «А ПАМ’ЯТАЄШ, КОЛИ ТИ…»
Спробуйте емоційно перемикнути дитину на позитивні спогади. Згадуйте випадки, коли малюк відчував себе щасливим і розслабленим – ця техніка хоч і схожа на відволікання, але може сприяти емоційному розрядженню дитини.

10. «ПРИДУМАЙМО РІШЕННЯ РАЗОМ»
Ця фраза допомагає сформувати у дитини навичку розв’язання проблеми, а не її ігнорування. Допоможіть дитині подивитися на ситуацію з іншого боку.

Джерело.


Повернутись вверх