facebook

Носіння маски без хорошої вентиляції в школі – знущання над учнями та вчителями, – лікар-епідеміолог

Постійне перебування в масках у школі може лише нашкодити, зазначив експерт.

Нещодавно Міністерство охорони здоров’я видало рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах освіти. Однак, до більшості з вимог освітяни віднеслись надто скептично. Фахівці МОЗ радять проводити уроки на вулиці, встановити різний час початку та закінчення занять для кожного класу або групи окремо. Втім, освітяни та експерти обговорюють ще ряд проблем, пов’язаних із запровадженням вимог МОЗ.

Одна з них – вентиляції в школах.

За словами епідеміолога та голови ГО “Інфекційний контроль в Україні Андрія Александріна, без нормальної вентиляції й зменшення кількості учнів в класі – безпечно не буде:
Держава має не карати, а допомагати впроваджувати заходи з інфекційної безпеки, зокрема і фінансово. А що було зроблено за два місяці жорсткого карантину? Чому тоді не провели такої підготовки? Привести все до ладу у навчальних закладах за такий короткий час просто не вийде, а у вересні ситуація погіршиться ще й у зв’язку з появою сезонних вірусних захворювань.
Експерт додав, що найважливішим для функціонування дитячого закладу є сучасна система вентиляції приміщень. Однак, цю особливість не враховують під час будівництва нових шкіл та садочків у межах програми «Великого будівництва», а що вже й говорити про старі школи, переконаний пан Александрін:
Якщо у новому садочку чи школі немає механічної вентиляції, який сенс у тому, щоб просто зводити нові стіни? Потрібно створювати такі умови, щоб діти не хворіли. Ситуацію з санбезпекою у школах регіонів погіршує елементарна побутова проблема – відсутність води у багатьох школах. Про яке дотримання гігієни в часи епідемії тоді взагалі можна говорити?
Цікаво, що на початку 2019 року Сергій Бабак акцентував увагу на цих проблемах, зазначивши дані Держстату:
Водогін і, відповідно, їдальні або буфети з гарячим харчуванням є в 14 849 школах з 16 180. Тобто, в 1331 школі (8,2%) немає води! Взагалі! Уявіть собі провести 5-6 уроків щодня в приміщенні без харчування і води… Якщо в школі немає води – очевидно, що в ній немає й санвузлів всередині будівлі. Як мінімум, в 1331 школі туалет знаходиться на вулиці!
Повертаючись до проблеми вентиляцій у школах, Андрій Александрін вважає носіння масок у приміщеннях без достатньої вентиляції – знущанням над учнями та персоналом:
Якби в наших приміщеннях дотримувався правильний температурний режим та вологість, що дозволяло б знаходитися в масках, то цю практику можна було б застосувати. А в такому вигляді, як зараз, вона принесе більше шкоди, ніж користі. Не потрібно порівнювати нашу країну з розвинутими державами, де створені умови для перебування в масках у закритих приміщеннях.

Чтайте також:  Лісовий розповів, скільки будуть отримувати вчителі в Україні

Джерело.


Повернутись вверх