facebook

Як організувати освітній процес в умовах війни: поради Державної служби якості освіти

Как организовать образовательный процесс в условиях войны: советы Государственной службы качества образования

 

Война — очень сложное время для всех, а дети страдают от нее больше всего. В этих обстоятельствах школа может стать своеобразным центром, объединяющим учеников и учителей как общины, так и детей и педагогов, вынужденных покинуть свои дома. Во многих регионах это уже произошло и школы превратились в центры для оказания гуманитарной помощи внутренне перемещенным лицам, где также принимают вынужденно перемещенных детей.

Присоединяйтесь к нашей новой группе ОБРАЗОВАНИЕ RU

Ссылки: https://www.facebook.com/groups/1023345988199205/?ref=share

Вместе с тем роль школы во время войны значительно больше, чем образовательная. Общение детей поможет им отвлечься от трагических событий, а детям-переселенцам позволит легче адаптироваться к новым условиям жизни, присоединиться к сообществу, пообщаться.

Відновлення роботи школи в дистанційному режимі у школах, де ситуація це дозволяє, буде важливим внеском у життєдіяльність громади.

Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), розробили поради для керівників шкіл щодо відновлення освітнього процесу в умовах війни.

Поради щодо відновлення освітнього процесу у школах
Директорам шкіл спільно із засновниками важливо поінформувати мешканців територіальної громади (листівки, батьківські групи у месенджерах, оголошення у місцях надання гуманітарної допомоги, органах місцевої влади, поліції) про те, що батьки школярів можуть звернутися до школи для продовження навчання.
За можливості варто провести реєстрацію вимушено переміщених дітей (в тому числі онлайн), які можуть повернутися до навчання в тих громадах, в яких тимчасово перебувають.
Відновлюючи навчання у дистанційному режимі, директору варто вивчити спроможність закладу. Важливо підтримати вчителів своєї школи, вивчити ситуацію в колективі, психологічну готовність педагогів працювати з дітьми. Підтримати вчителів у цій ситуації, допомогти впоратися зі стресом — важлива частина роботи директора.
Вчителі, які вимушено переїхали із зони бойових дій, також можуть долучатися до освітнього процесу у школах тих громад, куди вони тимчасово переїхали. Це може бути як робота із дітьми громади, так і надання цим вчителям можливості скористатися приміщенням школи для роботи онлайн зі своїми учнями.
В умовах війни освітній процес важливо адаптувати так, щоб навчання не перевантажувало дітей та педагогів. Домашні завдання в умовах війни будуть недоречними.
У першу чергу варто віддавати перевагу навчальним предметам, інтегрованим курсам, що мають релевантний в умовах війни контент, а також адаптувати програму з навчальних предметів, добираючи теми, цікаві та корисні дітям сьогодні.
Важливо залучати до освітнього процесу шкільного психолога, а якщо такого немає, — директору варто залучити психологів із громади (центрів професійного розвитку педагогічних працівників), які готові на волонтерських засадах допомагати дітям і вчителям. Спілкування з психологом індивідуально або ж групові заняття допоможуть дітям і педагогам подолати стрес, а вимушено переселеним — також адаптуватися до нового середовища та почуватися в ньому більш комфортно.
Школа как центр, объединяющий детей и учителей из разных регионов, должна создавать возможности для общения учащимся, в частности организуя кружковую работу, волонтерские проекты и т.д.

Информационный материал подготовлен для Государственной службы качества образования в рамках инициативы “Система обеспечения качества образования”, которая внедряется в рамках проекта “Сопровождение правительственных реформ в Украине” (SURGe). “Сопровождение правительственных реформ в Украине” (SURGe) является проектом международной технической помощи, реализуемой компанией Alinea International и финансируемой Правительством Канады.

 

Чтайте також:  Мінфін: Україна отримала грант від США для забезпечення оплати праці працівників державних органів та бюджетних установ освітньої сфери


Повернутись вверх