facebook

98% дітей народжуються геніями, але школа забирає це у них – дослідження NASA

Шкільна система, коледжі та вища освіта поступово позбавляють зростаючу людину властивого кожній людині творчого генія. Причин може бути кілька, але найбільш очевидною причиною є замовлення правлячих класів.

У сенсаційному інтерв’ю каналу TEDxTuscon доктор Джордж Ланд (George Land) розповів шокуючі результати тестів на креативність, які він і його команда розробляли в рамках спеціального проекту NASA. Завданням команди психологів було розробити тест, що дозволяє оцінити та виміряти творчий потенціал дошкільнят, пише ideatovalue.

Отриманий результат шокував не тільки замовників в NASA, а й самих психологів. Тест пропонував дітям різні зрозумілі їм завдання, пропонуючи вирішити їх у той чи інший спосіб. Тест проводився на 1600 дітях у віці від 4 до 5 років.

Виявилося, що в топову категорію тесту, що розглядається психологами як “геніальність”, потрапило 98% дітей!

Оскільки “98 відсотків” геніїв здалася NASA немислимою цифрою, тест був забракований як неправильний. Однак розробники не здалися і провели той самий тест на тих самих дітях, але вже коли діти досягли віку 10 років. На цей раз в категорію “геніальна уява” потрапило лише 30% дітей.

Результат вийшов настільки дивним, що в NASA знову зацікавилися і провели той самий тест на тих самх дітях, але вже у віці 15 років. Геніїв серед них виявилося менш як 12%!

Чтайте також:  Гойдатися на стільцях – нормально. Вчителька пояснила, чому не треба сварити дітей за фізичну активність на уроках

Наступні 5 років NASA не стали чекати й трохи порушили чистоту експеримент – протестували випадково вибраних дорослих. Серед дорослих відсоток геніальності впав до 2%!

На підставі цих даних Gavin Nascimento зробив детальну наукову публікацію, суть якої зводиться до наступного:

«Шкільна система, коледжі та вища освіта поступово позбавляють зростаючу людину властивого кожній людині творчого генія. Причин може бути кілька, але найбільш очевидною причиною, здається, – це замовлення правлячих класів.

Те, що ми вкладаємо в поняття “школа” і “освіта”, насправді є глобальним інститутом, складною психологічною системою, історично створеною для обслуговування потреб правлячого класу.

Для того, щоб так звана “еліта” зберігала свій шикарний стиль і купалася в розкоші, роблячи при цьому мінімальний внесок в розробку нового та у виробництво, необхідні не тільки вічний штучний дефіцит, нескінченна експлуатація і безперервна війна. Потрібна також загальнодержавна, наднаціональна система промивання мізків, яка доводить, що “так було завжди”, і не дозволяє поглянути на хижу, рабовласницьку світову систему критично».

Доктор Джордж Ланд говорить, що попри блоки у свідомості ми продовжуємо все життя залишатися тими самими геніями з 98 відсотками. Головне зрозуміти, як ця система, що нас пригнічує, працює і як її обійти.

Чтайте також:  Не всі вчителі витримають реформу освіти — що треба буде вивчити освітянам

Першопричиною цього є те, що існують два типи процесів мислення, коли мова заходить про творчість:

Конвергентне мислення – ви оцінюєте ідеї, критикуєте їх, доопрацьовуєте, поєднуєте та вдосконалюєте. Все це відбувається у вашій свідомості.

Дивергентне мислення – ви уявляєте нові ідеї, оригінальні ідеї, які відрізняються від того, що було раніше, але які можуть бути “сирими” для того, щоб починати з ними працювати, і які часто народжуються у підсвідомості.

Але якщо конвергентне мислення нашпигувати “парадигмами” і “догматами”, воно починає гальмувати взагалі все:

«Ми (?) пробували це раніше, це не спрацює»

«Це дурна ідея!»

«У підручнику написано, що це неможливо!»

Ланд зазначає, що протягом усієї школи ми навчаємо дітей намагатися використовувати обидва види мислення одночасно, але це – неможливо.

Конкуруючі нейрони в мозку будуть битися один з одним, це ніби ваш розум перекрикує сам себе.

Замість цього Ланд припускає, що потрібно дозволити людям розділити процеси мислення на різні відмінні стани, щоб зробити кожен з них більш ефективним.

Тож якщо ви хочете, щоб ваша дитина зберегла свої здібності та бажання займатися творчістю, заохочуйте її пускати розум на свободу, коли вони наштовхуються на ідеї, і лише після цього сідайте, оцінюйте їх і починайте працювати над тими, яку вважаєте найкращою.

Чтайте також:  Вступати до коледжу чи просиджувати штани в школі? Мережу сколихнула нова дискусія про 10-11 класи

Дитина живе в нас завжди. Спробуйте знайти її в собі!

Джерело.


Повернутись вверх