facebook

Неочікувано: який предмет найбільше обирають для ЗНО та скільки осіб вже зареєструвалися

;

Неочікувано: який предмет найбільше обирають для ЗНО та скільки осіб вже зареєструвалися

Реєстрація на ЗНО-2022 триває вже два тижні. За цей час зареєструвались на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання понад 47 тисяч учасників. А найпопулярнішим предметом виявилася математика.

Джерело:Міністерство освіти і науки

В УЦОЯО розповіли про результати перших двох тижнів реєстрації на ЗНО цього року. За 14 днів на основну сесію зареєструвалися понад 47 тисяч учасників, які планують пройти 200 тисяч тестувань.

Зазначимо, що з 1 лютого до 9 березня в Україні триватиме реєстрація на ЗНО. Серед предметів будуть і ті, які випускникам шкіл зарахують як оцінки за ДПА. Як зареєструватися на ЗНО-2022 – читайте у статті.

Які предмети обирають для ЗНО-2022
Найпопулярнішим предметом цього року стала математика, її хочуть скласти понад 30 тисяч випускників. І це досить несподівано, адже єдиний предмет, який потрібен для вступу на будь-яку спеціальність – це українська мова.

Зараз лідери серед предметів за кількістю зареєстрованих на ЗНО виглядають так:

 • математика – 40 898;
 • історії України – 35 702;
 • української мови і літератури – 33 378;
 • географія – 24 468;
 • англійська мова – 22 000;
 • біологія – 16 115.

У центрі нагадали, що реєстрація на ЗНО триватиме до 9 березня включно. А для складання державної підсумкової атестації (ДПА) у формі ЗНО керівники закладів мають надіслати комплекти документів учнів (слухачів, студентів) до регіональних центрів до 1 березня.

На якому етапі реєстраційні документи – можна перевірити за допомогою сервісу “Стан опрацювання документів” на сайті УЦОЯО.

Зверніть увагу! Підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є сертифікат, який учасник отримає в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням. Ці документи надсилатимуть учням, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО, до закладу освіти, у якому вони навчаються. Іншим категоріям осіб – на адресу, зазначену під час реєстрації.
Раніше міністр освіти і науки Сергій Шкарлет раніше повідомляв, що у 2022 році МОН очікує загалом 394 тисяч зареєстрованих на ЗНО.

Деталі щодо ЗНО-2022
До слова, МОН опублікувало перелік предметів, з яких варто пройти ЗНО, щоб вступити до університету. Першим предметом, необхідним для кожної спеціальності, є українська мова (або українська мова та література).

Повну інформацію про те, які предмети потрібні для кожної спецільності – читайте у Додатку 4 за посиланням.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року відбуватиметься з 23 травня до 17 червня. Тестування відбудеться за таким графіком:

 • фізика – 23 травня;
 • хімія – 26 травня;
 • українська мова, українська мова і література – 31 травня;
 • математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня;
 • іспанська, німецька, французька мови – 6 червня;
 • англійська мова – 7 червня;
 • історія України – 10 червня;
 • географія – 14 червня;
 • біологія – 17 червня.

Кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів за рахунок коштів державного бюджету. Додаткові предмети можна скласти за власні кошти.

Зміни у тестах ЗНО-2022:

Зміни у ЗНО з математики рівня “стандарт” – раніше потрібно було працювати з 2 відкритими бланками відповідей, але цього року в УЦОЯО відмовились від відкритих завдань, залишили лише 1 такий блок.
Тест профільного рівня ЗНО з математики відтепер міститиме 32 завдання замість минулих 34. Крім цього, час на роботу над цим тестом скоротили з 210 до 180 хвилин.
Певних змін зазнала і структура тесту з хімії, який у 2022 складатиметься з 50 завдань замість 52. На виконання роботи також буде відведено 150 хвилин замість 180.

Джерело.


Повернутись вверх