facebook

Крадуть рейтинг вихованців: керівник УЦОЯО висловився щодо участі вчителів у ЗНО

Участь репетиторів і вчителів у зовнішньому незалежному оцінюванні є неетичним стосовно абітурієнтів. Оскільки вони займають верхні щаблі, забираючи рейтингові позиції у своїх же вихованців.


Таку думку висловив в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, повідомляє Укрінформ.

“Ми щороку спостерігаємо неприємну, а в певній мірі, ганебну ситуацію, коли на ЗНО приходять репетитори і вчителі, і, зрозуміло, що їхній рівень підготовки у порівнянні з їхніми вихованцями в рази вищий! А вони потім хизуються: «Я набрав 200 балів з такого-то предмету». З точки зору етики, це не зовсім красиво, тому що людина використовує абсолютно безпідставно зовнішнє незалежне оцінювання, аби капіталізувати свою оцінку в 200 балів в більш вигідну для себе ціну, як репетитора”, зазначив він.

За його словами, не зовсім чесно конкурувати зі своїми дітьми і хизуватися, що ти краще їх.

“Наша шкала рейтингова, і якщо на верхньому щаблі серед 200-бальників опиняються лише репетитори, від цього страждають діти. Наприклад, максимальний можливий бал, який можна набрати за тест з української мови і літератури – 104, а серед учасників щорічно є близько 10 дітей, які набрали, наприклад, 95 балів і опинилися б на найвищому щаблі. А тут один репетитор набирає максимально можливий бал з максимально можливого і отримує 200 балів. Якщо б він не прийшов, то 10 дітей отримали б 200 балів своїм результатом і мали б значно кращі шанси на вступ до закладу вищої освіти”, пояснив Бойко.

Чтайте також:  Яким буде другий семестр для учнів: відповідь Департаменту освіти і науки

Цьогоріч немає такого, однак в минулі роки спостерігалася ситуація, коли вчителі та репетитори займали верхні щаблі і тим самим крали рейтингову позицію у своїх же вихованців.

Як додав керівник центру, цього року кількість абітурієнтів, які отримали 200 балів, наприклад, з фізики – 64, а минулого року їх було лише четверо. Всього ЗНО-2020 на максимальні 200 балів склало 447 учасників тестування. Минулого року їх було 274.

Джерело.


Повернутись вверх