facebook

В Україні презентували посібник про безпеку дітей

Психолог Світлана Ройз разом з командою підготували посібник «Супергерої безпеки», у якому містяться рекомендації для батьків, як підготувати дітей до можливих надзвичайних ситуацій.

 

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, з дітьми важливо говорити про надзвичайні ситуації зокрема для того, щоб інформація, яку вони можуть отримати під час самої надзвичайної ситуації, не шокувала й не травмувала їх.

«Підготовка робить стрес дитини «експертним», виводить її та дорослого зі стану травматичної безпорадності та вразливості. Пояснюючи, ми протиставляємо тривозі продуктивні дії», — зауважила Світлана Ройз.

Також психолог наголосила, що дорослі мають розмовляти з дітьми про безпеку не тому, що має статися щось небезпечне, а щоби «натренувати “м’яз безпеки”».

«Це треба, щоби відчувати свою силу в будь-якій складній ситуації й почуватися захищеними», – підкреслила Світлана Ройз.

Так, алгоритм підготовки дітей до потенційних надзвичайних ситуацій, запропонований психологом, містить три пункти: теоретичні відомості та пояснення, навіщо це потрібно; залучення до гри-тренування, закріплення у тренувальній дії.

У посібнику розповідається, як підготувати дітей до тривожних сирен, можливих природних катаклізмів, що робити, якщо вони застрягли в ліфті, та як правильно донести до дітей інформацію про валізку безпеки.

Чтайте також:  Президент підписав Закон про Держбюджет на 2023 рік

 

Джерело.


Повернутись вверх