facebook

Дистанційка чи очне навчання? Університети самостійно ухвалюють рішення про організацію освітнього процесу

Таке рішення виші можуть ухвалювати, керуючись законом України “Про вищу освіту”.

Відповідно до ЗУ «Про вищу освіту», університети мають такий рівень автономії та самоврядування, який дозволяє їм самостійно визначати форми навчання та організації освітнього процесу. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання всеукраїнської селекторної наради з представниками місцевих органів влади й профільними міністерствами.

Він також зазначив, що саме вчена рада університету ухвалює рішення з питань організації освітнього процесу та визначає строки навчання на відповідних рівнях:

В Україні фактично 1,2 млн студентів, і важливо, щоб навчальний процес для них проходив у безпечних умовах. Рішення про те, чи будуть студенти вчитися дистанційно, чи будуть ходити в університет треба приймати з огляду на епідеміологічну ситуацію в кожному конкретному регіоні. Звичайно, що всі рішення треба приймати з огляду на безпеку наших дітей.

Міністерство освіти і науки України рекомендує закладам вищої освіти планувати початок навчального року з урахуванням карантинних обмежень, встановлених Урядовою постановою №641. У разі сприятливої ситуації МОН рекомендує розпочати 2020/2021 навчальний рік за наступним розкладом:

  • для студентів 1 курсу (ОС Бакалавр), які в цьому році вступають на навчання до закладів вищої освіти у період з 1 по 15 вересня 2020 року;
  • для студентів старших курсів, починаючи з другого, з 1 вересня 2020 року;
  • для студентів ОС Магістр першого року навчання – у період з 11 по 15 вересня 2020 року.
Чтайте також:  Як захистити персональні дані під час дистанційного навчання: поради для педагогів, батьків та учнів

Джерело.


Повернутись вверх