Ухвалено Типову програму підвищення кваліфікації вчителів із розвитку цифрової компетентності
Інформує Всеосвіта.
Метою програми є підвищення рівня компетентності вчителів, а також підготовка до подальшої роботи в умовах цифровізації.
Міністерство освіти і науки України затвердило Типову програму підвищення кваліфікації педагогічних працівників із розвитку цифрової компетентності, яка розроблена відповідно до сучасних вимог суспільства. Відповідний наказ опубліковано на сайті відомства.
Метою програми є підвищення рівня компетентності слухачів, а також підготовка до подальшої роботи в умовах цифровізації та європейського вектора розвитку за такими напрямами:
- цифровізація суспільства та освіти;
- цифрові технології для професійного розвитку, комунікації та співпраці;
- електронні освітні ресурси;
- використання інформаційно-комунікаційних технологій;
- інформаційна та кібернетична безпека в інформаційному суспільстві та цифровому освітньому середовищі;
- цифрові сервіси для навчання, оцінювання результатів здобувачів освіти та підвищення їхньої цифрової компетентності.
Типова програма спрямована на розвиток компетентності слухачів через здатність орієнтуватися в інформаційному просторі, поглиблення знань щодо безпеки, удосконалення організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання, розуміння правових і етичних аспектів, а також уміння підтримувати комунікацію, творчість, співпрацю та інноваційність.
Модулі Типової програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників із розвитку цифрової компетентності:
- Освіта в цифровому світі;
- Безперервний професійний розвиток;
- Цифрові освітні ресурси;
- Навчання та оцінювання здобувачів освіти;
- Розвиток цифрової компетентності здобувачів освіти.
Суб’єкти можуть розробляти програми підвищення кваліфікації на підставі Типової програми та використовувати всі або окремі теми чи модулі програми. Обсяг підвищення кваліфікації за окремими модулями є орієнтовним і може бути змінений в залежності від кількості годин за видами діяльності, професійних потреб і цифрової компетентності слухача.
Слухачі не тільки вдосконалять розуміння цифровізації, а й набуватимуть компетентностей, необхідних для реалізації державної політики у межах реформи «Нова українська школа».
Нагадаємо, завдяки проєкту «Ноутбук кожному вчителю» українські вчителі отримали майже 37 тисяч ноутбуків.