facebook

Чи повинні батьки робити ремонт у закладі освіти, де вчиться їхня дитина?

Ні. Ремонт у закладі освіти повинен робити його засновник. Засновником комунальних закладів освіти є територіальна громада в особі місцевого органу влади, який і відповідає за належний стан закладів освіти.

 

Стаття 1 Закону України «Про повну загальну середню освіту» визначає, що засновниками закладу загальної середньої освіти можуть бути:
• орган державної влади від імені держави,
• відповідна рада від імені територіальної громади (громад),
• фізична та/або юридична особа.

Згідно з частиною 3 статті 37 цього закону, засновник (засновники) закладу загальної середньої освіти зобов’язані забезпечити: «утримання та розвиток заснованого ним закладу освіти, його матеріально-технічної бази на рівні, достатньому для виконання вимог державних стандартів, ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти, вимог трудового законодавства, оплати праці педагогічних та інших працівників, охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки тощо».

Що робити

Якщо працівники закладу освіти або батьки вимагають зробити ремонт у класі / школі, варто зафіксувати такі вимоги та звернутися до поліції. Якщо вимоги містять погрози, поліція може кваліфікувати їх як вимагання, яке карається статтею 189 Кримінального кодексу України; якщо має місце обман чи зловживання довірою, то, за статтею 190 Кримінального кодексу України, — як шахрайство.

Чтайте також:  Дистанційку можуть повернути: коли школи скасують уроки

Важливо!

Батьки можуть допомогти закладу освіти з ремонтом у законний спосіб. Для цього слід перерахувати кошти на спецрахунок закладу/управління освіти. Розмір суми визначає кожен благодійник на власний розсуд та вказує цільове призначення — на що саме мають бути використані кошти. У разі допомоги товарами обов’язковим є оформлення акту приймання-передачі між батьками, закладом освіти та органом, якому підпорядковується заклад освіти.

Джерело.


Повернутись вверх