facebook

Керівників шкіл призначатимуть на посади за результатами конкурсів

Нові контракти укладатимуть на 6 років, з пенсіонерами — на рік

Керівників шкіл призначатимуть на посади за результатами конкурсів

З керівниками навчальних закладів відтепер укладатимуть нові трудові контракти. Якщо спливає термін дії укладеного контракту з керівником, вдруге він може очолити навчальний заклад тільки за результатами конкурсу. Такі зміни пов’язані з набранням чинності Закону України «Про повну загальну середню освіту», за яким змінюються трудові відносини між працівниками і роботодавцями в освітній сфері.

Безстрокові трудові договори для директорів шкіл припиняють діяти. Нові укладають на 6 років, якщо ж управлінець пенсійного віку — тоді на рік.

Проте, як повідомила начальниця управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик, ця норма закону не стосується тих керівників, які на час цих нововведень вже мали строкові трудові договори і контракти.

«У разі закінчення строку дії такого контракту з керівниками припиняють трудові відносини, утворюється вакантна посада і заміщення такої посади можливе лише на конкурсній основі. Тобто ті керівники закладів освіти, які були на строкових трудових договорах, повинні зараз подаватись на конкурс. Лише після прийняття рішення конкурсної комісії, у разі перемоги чинного керівника, ця людина може призначатись на посаду на 6 років», — пояснила Зоряна Довганик.

З новими директорами, яких вперше обрали на таку посаду, укладають контракт на 2 роки із можливим подальшим продовженням на 4 роки.

Чтайте також:  Офлайн чи онлайн навчання: Шкарлет


Повернутись вверх