facebook

МОЗ затвердило наказ про обов’язкову вакцинацію для педпрацівників: коли документ набере чинності

МОЗ затвердило наказ про обов’язкову вакцинацію для педпрацівників: коли документ набере чинності

Інформує Всеосвіта.

Працівники, які уникатимуть щеплення від COVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження зарплати.
Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік категорій професій, які підлягають обов’язковому щепленню від коронавірусу. Відповідний наказ № 2153 зареєстрували у Міністерстві юстиції 7 жовтня 2021 року за № 1306/36928.

У документі йдеться про те, що на період національного карантину, з метою запобігання поширенню COVID-19, обов’язковому щепленню підлягають працівники:

центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;

закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Освітяни та працівники органів влади кожен день взаємодіють із великою кількістю людей, а тому ризикують інфікуватися на коронавірусну хворобу. Майже всі, хто потрапляє в лікарню з COVID-19 – невакциновані. Це рішення покликане захистити життя і здоров’я українців та їхніх близьких, створивши безпечне середовище в закладах освіти та державних установах, – наголосив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

Наказ набере чинності через місяць з дня його публікації. Усі працівники закладів освіти та органів виконавчої влади, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Чтайте також:  Винагорода для вчителів: за що освітяни отримають премію у 2024 році

Водночас освітяни та працівники органів влади, які мають абсолютні протипоказання, згідно з Переліком медичних протипоказань та застережень  до проведення профілактичних щеплень, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.

Найближчим часом до переліку професій, визначених у наказі МОЗ, додадуть також працівників усіх державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників та працівників поштових послуг.

Джерело.


Повернутись вверх