facebook

“Чого батьки хочуть від школи?” – Володимир Співаковський

“Чого батьки хочуть від школи?” – Володимир Співаковський

Чому так виходить, що батьки не можуть для себе сформулювати свій сімейний запит: чого вони хочуть від школи насправді.

1. Одним потрібні тільки голі академічні знання предметів, іншим – ще й практичні навички та компетенції.

Одним – щоб дітей навантажували, іншим – щоб їх розвантажували.

Одним – щоб оцінки ставили, іншим – щоб не ставили.

Одним – вчителька добра, іншим – сувора…

Одні – готові платити, інші – заперечують…

Одним – повний день, іншим – півдня…

Одним – більше предметів, іншим – менше…

Одним – предмети гуманітарні, іншим – технічні…

Одним – оффлайн, іншим – онлайн…

І ще приблизно 20 таких суперечливих вимог.

2. Зараз у нас перемагає європейська толерантна модель, яка полегшує процес навчання (фінська), яка в світі втрачає свої лідерські позиції.

3. У світі тренд на інтенсифікацію навчального процесу одночасно з підвищенням його захопливості. Це модель південно-східної Азії. Тому що скоро роботи на всіх не вистачить, і ейчари обиратимуть одного кращого з десяти кращих.

4. Кажуть, що діти втомлюються і перевтомляются від кількості предметів і непотрібних знань. Однак, справа не в кількості предметів. Самі предмети вже давно застаріли.
Тепер в світі вчать за кейс-уроками. Інтегрованим і інтерактивним. І вчать настільки цікаво, що діти негайно хочуть все це спробувати самі. Саме звідси виростає їх “вміння вчитися”.

Чтайте також:  Українським школярам оголосили дату початку зимових канікул: скільки часу дадуть дітям на відпочинок

5. У світі тренд не на вузьких фахівців (бо, коли вони закінчать школу, тих спеціальностей може вже не бути), а на широкий компетізм, так як він дає більше стійкості в житті.

6. До речі, діти в шкільному віці ще не знають, ким і чим вони будуть, тому неправильний ранній вибір професії може стати життєвою катастрофою.

7. Тому ідеальна модель системи освіти не залежить від кількості предметів або навантаження школярів. Вона залежить від цілей, до яких дитина може прагнути. Навіть якщо свій вибір вона зробить не відразу, і захоче його періодично міняти.

8. Бажано здогадатися і передбачити, ким і чим ви хочете, щоб була ваша дитина в 20-25 років? Що вона повинен вміти, знати, хотіти?..

9. Якщо цілей немає, то теж не страшно. Можна і так вибудовувати свої переваги, по своєму розумінню і інтуїції, – чому вчити, як вчити, ким вчити, де вчити, за скільки і на який результат. Потім розбереться.

Тоді і школу легко підібрати.

10. Інакше, і правда, 11-12 років пролетять швидко, а виявиться, що немає ні потрібних знань, ні практичних навичок, ні мотивації далі розвиватися, ні орієнтирів: що робити і як жити.

Чтайте також:  "Діти не вміють перетворити свою думку на речення": в УЦОЯО вказали на суттєву проблему учнів 6 і 8 класів

Володимир Співаковський

Джерело.


Повернутись вверх