Всеосвіта» провела анонімне опитування на тему прийнятності онлайн-навчання восени 2020 року.
В опитуванні взяло участь 670 респондентів, переважно вчителів середніх шкіл, з усіх регіонів України.
«Уявімо, що за вікном жовтень, і Україну накрила друга хвиля коронавірусу. Що ви оберете – дистанційне навчання чи краще перечекаєте, ніби на канікулах? Колеги, який варіант буде для вас найприйнятнішим?» – було написано в преамбулі опитування
Із 670 освітян усіх регіонів України, що за 17-20 липня взяли участь в опитуванні, обрані варіанти розподілились так:
78% учителів – «Працювати дистанційно».
22% учителів – «Відпочивати на карантині» (перечекати епідемію, ніби на канікулах).
Одночасно багато освітян у коментарях категорично розкритикували дистанційне навчання – і висловились на користь безперервного очного навчання (школи на карантин ані не зачиняти, ані переводити на дистанційний формат).
«Переболел гриппом, ОРЗ и в школу», – так описала бажану частиною вчителів схему респондентка Ольга Ангел з Новомосковська (Дніпропетровська область).
«Це дистанційне навчання є великою фікцією і лише виснажує нервову систему як вчителів, так і учнів та їх родини. Потрібно повертатись за парти і продовжувати нормальне навчання. Потрібно вибирати – або освічена нація, або трохи більше [незайнятих хворими] ліжкомісць в лікарнях», – упевнена респондентка Ярина Бродяк зі Львова.
«Скільки можна «пудрити мізки» з тим дистанційним; а ви спробуйте [навчати онлайн] самі» – пропонує Валентина Бельчинська зі Славути (Хмельницька область).
Висловлювали респонденти і протилежні аргументи:
«Навчання. А якщо відправлять на тимчасове дистанційне навчання, то вже до школи не повернемося», – попередила Алла Коржак з Бердянська (Запорізька область).
«Дистанційне навчання, бо «ніби на канікулах» без навчання діти сидіти не будуть!», – ще одне попередження від респондентки Юлії Прищепи.