facebook

“Чому дитина відмовляється йти до школи або феномен третього тижня вересня” – Інна Большакова

“Чому дитина відмовляється йти до школи або феномен третього тижня вересня” – Інна Большакова

Щось дитина відмовляється йти до школи, хоче полежати, наче й не хворіє, але щось не так… Саме цього тижня ви можете почути такі висловлювання батьків. Чому?

Педіатри вже давно звернули увагу на масові захворювання дітей на третьому тижні вересня. Це так званий феномен третього тижня вересня. До цього часу, як правило, накопичується втома від різкої зміни режиму дня після літніх канікул: потреба рано прокидатися, постійні уроки і домашні завдання, контроль за дотриманням правил і опануванням рутин, а ще й порозумітися з усіма у класі потрібно, і віруси та бактеріі, які ніхто не відміняв: вони починають діяти на дитячий організм (іх «принесли» у клас діти після літа, і бактеріальний фон класу має вирівнятися), дитина «переживає» шкільний адаптаційний стрес.

Що робити батькам і вчителям? Дуже прості й відомі поради, головне дослухатися.

1. Подумати про здоров’я. Знизити рівень навчального навантаження. Більше руху на уроках і уроки на вулиці. Подумати про обмеження перебування у школі, наприклад, на гуртках чи групі подовженого дня. Після школи подрімати, почитати / переглянути книжку (не ґаджет), прогулятися на свіжому повітрі.

Чтайте також:  Конфлікти учителів та батьків: як вирішувати ефективно і без нервів

2. Підтримувати щонайменший успіх в адаптації. У тебе прекрасно виходить складати речі в наплічник.

3. Спокійно поставитися до навчальних вимог. У тебе все вийде, спробуємо ще раз завтра. Зрозуміти, що в період адаптації всі “сили” дитини спрямовані на пристосування до середовища, а не на академічні досягнення. Когнітивне навантаження має бути помірним.

4. Адаптація у різних дітей відбувається по-різному в залежності від початкових стартових можливостей (фізичних, емоційних тощо), віку (першокласники шестирічки і семирічки адаптуються по-різному, потрібно зважати на кризу 7 років)

5. Інтерес до навчання у звичайної здорової дитини у цей період не втрачається, просто не вистачає сил усе подужати.

6. Найважливіший пункт для дорослих (учителів і батьків): у цей період потурбуйтеся про себе!!! Ви потрібні дітям у ресурсі: спокійні, підтримуючі, впевні у власних силах і силах наших дітей.

Учителям варто підтримати батьків, що тривожаться, а батькам – вчителів, які також мають “високе напруження” у класах.

Хай третій тиждень вересня буде сонячним і приємним)

Інна Большакова

Джерело.


Повернутись вверх