facebook

На Івано-Франківщині вчителі вийшли на страйк – вимагають погасити заборгованості по зарплаті

На Івано-Франківщині вчителі вийшли на страйк – вимагають погасити заборгованості по зарплаті

Інформує Всеосвіта.

Станом на 2 вересня заборгованість складає понад 16 мільйонів.

Вчителі Долинської об’єднаній територіальної громади на Івано-Франківщині оголосили страйк через невиплату заробітної плати. Про це розповів голова профспілок Долинської ОТГ Іван Мельник, повідомляє Радіо Свобода.

У мене є інформація про те, що 16 серпня заборгованість складала 22 млн, пізніше частина була погашена і заборгованість складала 17 млн, – сказав Мельник.

Голова профспілки зазначив, що з 1 вересня кошти вже почали надходити, і висловив сподівання, що найближчими днями заборгованість буде ліквідована.

Заступниця міського голови Долини Алла Шевченко пояснила, що через приєднання до ОТГ додаткових закладів освіти субвенцій і коштів місцевого бюджету не вистачає для виплати заборгованості.

Станом на 2 вересня заборгованість складає понад 16 млн. Участь у страйку наразі підтвердили 20 закладів із 26, – повідомила Шевченко.

Вчителі зазначили, що частину коштів працівникам освіти не виплачують з червня.

Ми розуміємо, що страйк – це крайня форма відстоювання своїх прав. Ми спробували всі можливі законні спроби, щоб домогтися вчасної виплати заробітної плати. Зараз заборгованість у нашому ліцеї близько 60% виплати відпускних, – повідомила вчителька Долинського ліцею №4 Наталія Жгута.

Чтайте також:  Вакцинація чи карантин: все про роботу шкіл, обмеження та обов’язкові щеплення для вчителів

Вчителі не знають, як довго триватиме страйк, але не виключають, що у разі непогашення заборгованості, освітяни виходитимуть на мітинг.

Важко сказати, скільки триватиме страйк. Це залежить від тих, хто повинен погасити заборгованість. Ми плануємо виходити за межі закладу освіти, але можемо законно зробити це тільки в понеділок, адже потрібно за три дні попередити про це, – сказала вчителька Долинського ліцею №7 Ярослава Ільницька.

У Міністерстві освіти України наразі відмовилися давати коментарі щодо цього приводу, заявивши, що школи підпорядковуються місцевій владі, а не напряму Міністерству.

Джерело.


Повернутись вверх