facebook

Бюджетні місця йдуть за кращими вступниками: у МОН відмовились від ручного розподілу держзамовлення

Бюджетні місця йдуть за кращими вступниками: у МОН відмовились від ручного розподілу держзамовлення

Інформує Всеосвіта.

Суть «широкого конкурсу» в тому, що бюджетні місця надаються не закладу, а безпосередньо від держави громадянам, які здобувають їх на конкурсній основі.

У Міністерстві освіти і науки України відмовилося від ручного розподілу державного замовлення у вищій освіті на користь принципу «бюджетні місця йдуть за кращими вступниками» й формульного розподілу державного замовлення.

Суть «широкого конкурсу» в тому, що бюджетні місця надаються не закладу, а безпосередньо від держави громадянам, які здобувають їх на конкурсній основі.

Тобто вступники на базі 11 класів отримують рекомендації до омріяних закладів вищої освіти завдяки автоматичному розподілу бюджетних місць. Більше державних місць отримують ті заклади вищої освіти, до яких подавали заяви вступники з вищими конкурсними балами.

У МОН зазначили, що однією з найбільших переваг «широкого конкурсу» є те, що він відбувається в один тур одночасно для всіх учасників конкурсного відбору, без втручання людини в цей процес за оприлюдненим алгоритмом, який може перевірити кожен охочий та переконатися в його справедливості за допомогою чітко прописаних критеріїв.

Обсяг прийому за державним замовленням визначається загалом для всіх виконавців державного замовлення, крім вищих військових закладів освіти, щороку за спеціальностями (чи галузями знань, міжгалузевими чи підгалузевими групами) загалом по країні (суперобсяг). І ті вступники, які в результаті автоматичного розподілу потрапили у відповідний суперобсяг, приносять бюджетні місця до тих закладів, які вказані в їхніх заявах.

Чтайте також:  5 помилок вчителів, які можуть зіпсувати стосунки з учнями

До того ж заклади освіти оприлюднюють максимальний обсяг бюджетних місць. Водночас це не гарантовані місця в університетах, а максимально можлива кількість вступників, яку готовий прийняти виш за умови, що вступники, які за результатами «широкого конкурсу» стали найкращими в країні та обрали цей заклад.

Виключенням є фіксовані обсяги державного замовлення, які надаються на деякі спеціальності, зокрема, «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», «Дизайн», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», «Хореографія», «Музичне мистецтво», «Сценічне мистецтво», а також для університетів, які розміщені на території Донецької та Луганської областей.

Яким буде прохідний бал за тією чи іншою спеціальністю?

Це залежить від багатьох факторів (кількості вступників, їхніх пріоритетів, їхнього конкурсного бала тощо). Однак саме система «широкого конкурсу» дозволяє українському вступникові з будь-якої точки світу, де є доступ до мережі Інтернет, подати документи до будь-якого вишу і бути впевненим, що в разі, якщо він (вона) виявиться кращим(-ою), то зможе вступити до омріяного закладу чи на омріяну спеціальність».

Джерело.


Повернутись вверх