facebook

Їхала через Росію і нікому не розповідала, що вступаю в український виш, – абітурієнтка з ОРДЛО

Їхала через Росію і нікому не розповідала, що вступаю в український виш, – абітурієнтка з ОРДЛО

Абітурієнти з окупованих територій часто стикаються з проблемами під час вступу до українських вишів. Тому вони можуть не зізнаватися, куди вступають, а до вишів добираються через кордон з Росією.

Джерело:24 канал

Свою історію вступу до вишу в Києві абітурієнтка з окупованого Донбасу розповіла ексклюзивно 24 каналу.

Вступ-2021 та іспити для абітурієнтів з ТОТ
Дівчина розповіла, що вона дистанційно навчалася в українській школі, тому отримала сертифікат про закінчення школи і з цим документом вступала через освітній центр “Донбас – Україна”.

Абітурієнтка додає, що особисто труднощів зі вступом не мала. Фахівці з освітнього центру “Донбас – Україна” при виші, до якого вона вступила, пояснили всі деталі, допомогли заповнити папери і проконсультували про іспити.

“Мене підтримували і курирували протягом усього часу вступу, допомагали і відповідали на всі мої запитання, тому все пройшло досить легко”, – додає вона.

Зазначимо, що абітурієнти з окупованих територій можуть вступати до українських вишів без ЗНО, але за результатами вступних іспитів та творчих конкурсів, які проводять у закладах вищої освіти.

У мене було 2 іспити і творчий конкурс (його здають всі абітурієнти). Перший іспит “Українська мова та література”, другий – “Історія України”. Всі питання іспитів були за програмою ЗНО, тому все було легко. Перед іспитами були консультації,– розповіла абітурієнтка.

Чтайте також:  За що вчителям платять премії та як через це уникнути конфліктів у школі: пояснення омбудсмена

Вже за результати іспитів вступники подають документи до вишів. Так, абітурієнтка наголосила, що при вступі через освітній центр “Донбас – Україна” документи подаються тільки очно, онлайн їх подати не можна.

Абітурієнти з ТОТ не зізнаються, що вступають в українські виші
Складнощі з перетином кордону
За словами вступниці, КПВВ з боку окупованого Донбасу закриті через COVID-19.

“Для перетину потрібно подавати заяву в міжвідомчий штаб так званої “ДНР”, вказувати причину виїзду і надавати підтверджуючі документи”, – розповіла вона. Абітурієнтка додає, що її знайомі ще жодного разу не отримали відповіді на ці заяви.

Абітурієнти з окупованого Донбасу їдуть через Росію
За словами абітурієнтки, тих, хто хоче вступати в Україну, не випускають через КПВВ, тому вони можуть їхати через країну-агресора.

Відкрито тут ніхто не розповідає, що вступає до українського вишу, бо будуть проблеми. Я їхала через Росію. Куди і навіщо їду, на кордоні не говорила, тому мене випустили без проблем,– розповідає дівчина.

Як діти з ТОТ вступають до українських вишів?
Вступники з окупованих територій мають право подати до 5 заяв на різні спеціальності через один освітній центр.

Абітурієнти з ТОТ мають вступати до вишів, коледжів чи профтехів через освітні центри “Донбас-Україна” та “Крим-Україна”. Вони будуть працювати з 7 червня до 24 вересня 2021 року.

Чтайте також:  МОН підтримало рекомендацію розпочати канікули у школах з 18 жовтня, – Шкарлет

Так, через вищезазначені освітні центри ці абітурієнти зможуть пройти річне оцінювання та ДПА, отримати документ державного зразка про базову середню освіту або повну загальну середню освіту.

До слова, вступники з тимчасово окупованих територій, можуть отримувати академічну і соціальну стипендію. Окрім того, вони мають пільги по оплаті за гуртожиток, безкоштовно отримують книги у вишах та доступ до інтернету.

Джерело.


Повернутись вверх