facebook

Нове шкільне меню з 1 вересня не для всіх: МОН встановлює перехідний період

Міністерство освіти і науки та Міністерство охорони здоров’я надали роз’яснення щодо організації харчування у новому навчальному році у школах та садочках. Очікується, що нове шкільне меню запровадять вже з 1 вересня.


У МОН наголосили, що нові норми харчування набирають чинності з 1 вересня 2021 року, і на сьогодні ця постанова є чинною та підлягає застосуванню.

Проте у закладах освіти можуть виникнути об’єктивні труднощі з організацією закупівель харчових продуктів та послуг з харчування.

Тому МОН спільно з МОЗ розробили зміни до постанови, які передбачають встановлення гнучкого перехідного періоду на нові норми харчування – у період з 1 вересня 2021 року до 1 січня 2022 року.

У МОН додають, що не зможуть одразу контролювати дотримання оновленого харчування у школах.

На сьогодні відсутні правові підстави для здійснення заходів державного контролю за дотриманням закладами освіти та їхніми засновниками нових норм харчування, передбачених законодавством,
– кажуть у відомстві.

До слова, під наставництвом першої леді Олени Зеленської та шеф-кухаря Євгена Клопотенка в Україні розробили нове шкільне 4-тижневе меню для учнів, яке складається зі 160 страв.

Чим заборонено годувати дітей у школах
м’ясні і рибні продукти промислового і кулінарного виробництва, гриби;
непастеризоване молоко і молочні продукти, виготовлені з непастеризованого молока;
непастеризовані соки, газовані напої та кава;
продукти (особливо чипси, сухарики) з вмістом солі більше 0,12 грам на 100 грам готового продукту або з вмістом цукрів більше 10 грам на 100 грам готового продукту;
також заборонено продавати кондитерські вироби та солодкі зернові продукти, вироби з кремом, морозиво, харчові концентрати.

Чтайте також:  Хто з освітян має повернутися з-за кордону: опублікували перелік

Джерело.


Повернутись вверх