facebook

Що робити, якщо ви не здали ЗНО-2021: пояснення та альтернативні варіанти

Дуже часто буває так, що абітурієнти не можуть подолати поріг “склав/не склав” з якогось ЗНО. Але не варто одразу опускати руки, адже є вихід з цієї ситуації. Що робити абітурієнту, якщо він не склав ЗНО-2021 та чи можна у такому випадку вступити до вишу – читайте у матеріалі.

 

1
Скільки випускників не склали ЗНО у 2021
2
Що робити, якщо ви не здали ЗНО: варіанти
3
Які абітурієнти можуть вступити до вишу без ЗНО
4
Вступна кампанія-2021
Експерти запевняють, що покращити результати тестування можна, якщо перенести вступ на наступний рік та ще раз скласти ЗНО або спробувати себе в інших спеціальностях.

Скільки випускників не склали ЗНО у 2021
Найважчим для українських абітурієнтів виявилося ЗНО з математики. Його провалили понад 30% учасників. Водночас найкраще випускники написали тестування з біології.

Скільки учасників провалили ЗНО:

Історія України – не подолали поріг “склав/не склав” 18% учасників ЗНО;
Українська мова та література – не подолали 7,96%;
Українська мова – не подолали 7,45%;
Біологія – не подолали 2,34%;
Географія – не подолали 5,38%;
Математика – не подолали 31,11%;
Фізика – не подолали 8,33%;
Хімія – не подолали майже 10%;
Іноземна мова – з іспанської мови ЗНО завалили 15,78% учасників.
Додамо, що випускник може подати апеляцію, якщо він сумнівається, що його правильно оцінили. Це слід зробити протягом 5 календарних днів від дня оголошення результатів ЗНО.

Що робити, якщо ви не здали ЗНО: варіанти
Вступ на іншу спеціальність
Якщо не вистачило балів з одного предмету, перегляньте список інших спеціальностей, куди не так важливий цей предмет. Або ж оберіть іншу престижну спеціальність ВНЗ, адже після закінчення першого курсу ви отримаєте можливість перевестися на інший факультет.

Чтайте також:  7% перевірених продуктів, що постачалися у заклади освіти, мали відхилення за мікробіологічними показниками

Навчання в коледжі чи технікумі
Для вступу, наприклад, на спеціальність фармація на бакалавра потрібно здати ЗНО на досить високі бали. Але зовсім інша справа – рівень “молодший спеціаліст” (де навчання триває 2 роки) і вимоги не такі високі. Це може бути медичний коледж.
Так, отримавши диплом, ви зможете продовжити освіту на третьому курсі університету (як бакалавр). При цьому у вас уже буде диплом фармацевта і право працювати за спеціальністю.

Якщо ЗНО не здали зі всіх предметів, тоді можна вступати до коледжів або технікумів, зокрема варто подавати документи на основі 9 класу, а не 11. Адже в такому випадку сертифікати ЗНО не вимагаються.

Навчання за кордоном
Навіть якщо ви не склали ЗНО, не варто ставити хрест на своєму майбутньому або чекати цілий рік. Так, можна ще вступити до вишів за кордоном. Адже іноземні університети не вимагають сертифіката ЗНО – там достатньо атестата про повну загальну середню освіту з додатком.

До того ж, випускники іноземних ЗВО мають більше шансів працевлаштуватися як за кордоном, так і в Україні (адже вони отримають диплом європейського зразка тощо).

Альтернативні вступні іспити
Вступ без сертифікату ЗНО можлдивий і до вишу, але для цього потрібно складати екзамени.

Певні виші мають спеціальності, що мало відповідають шкільним предметам, тому вони розробляють всою систему оцінювання та встановлюють вступні іспити для абітурієнтів.

Є три способи оцінювання – вступний іспит (наприклад, на спеціальності журналістики, маркетингу, мистецтвознавства тощо), творчий конкурс (для спеціальностей дизайту, хореографії, архітектури і т.д.) та співбесіда.

Друга вища освіта
Також ЗНО не потрібно здавати, якщо ви плануєте вступити на другу вищу освіту. Адже вона завжди здається на основі першої, і не вимагає вступу разом з випускниками шкіл. Крім того, це завжди скорочений термін навчання, від 2 до 3 років, а не 5, як зазвичай.

Чтайте також:  На Тернопільщині з батьків збирали гроші, щоб оплатити комунальні послуги школи

Чи можна вступити на контракт, якщо ви не склали ЗНО? Наразі в Україні можна вступити до вищого навчального закладу лише за результатами ЗНО, навіть якщо абітурієнт обирає контрактну форму навчання.

До того ж, для контрактників немає окремого реального рейтингового списку. Тобто на контракт можуть вступити ті абітурієнти, які не пройшли на бюджет. Навчання для них буде вже за власні кошти.

Можна скласти ЗНО через рік
Якщо вам не пощастило зі ЗНО цього року, можна дочекатися наступного та спробувати перездати тестування. Так, ті, хто отримали незадовільний результат у 2020 році, матимуть наступний шанс у 2021 році.

Весь рік бажано не просто чекати, а краще вивчити теми, у яких ви не дуже орієнтуєтеся. Або можна зайнятися навчанням за допомогою офлайн чи онлайн-курсів.

Платформи для онлайн-освіти:

Prometheus
Ed-Era
Coursera
Khan Academy
Canvas
Udemy, тощо.
Які абітурієнти можуть вступити до вишу без ЗНО
Також є певні категорії вступників, які можуть вступати до вишу без ЗНО. Вступна кампанія, згідно із законодавством, надає цим особам право на пільговий вступ (за результатами іспитів/співбесіди).

Хто може претендувати на вступ до вишу без ЗНО:

особи з інвалідністю (інвалідність I і II груп, інваліди з дитинства);
на вступ за співбесідою мають право особи, які отримали інвалідність унаслідок війни;
діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування;
громадяни України, звільнені зі строкової військової служби в рік вступу до ВНЗ;
особи, які проживають на тимчасово окупованій території (не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися після 1 січня 2020 року;
громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення ООС (на період її проведення), територія населених пунктів на лінії зіткнення, або які переселилися з неї після 1 січня 2020 року.

Чтайте також:  Тіло в синцях та гематомах: у Дніпрі вчителька забрала телефон у школяра, він її побив

Вступна кампанія-2021
До слова, вступна кампанія в Україні офіційно стартувала 1 липня. З цього дня всі абітурієнти можуть зареєструвати е-кабінет вступника, за допомогою якого подаватимуть документи до вишів.

Скільки можна подати заяв до вишів? Вступники можуть подати до 5 заяв на бюджет в будь-який заклад вищої освіти без обмеження щодо кількості спеціальностей. Також можна подати до 30 заяв на контракт.

У кожній заяві, яку абітурієнт подає на бюджет, потрібно обов’язково встановити її пріоритетність – від 1 до 5, де 1 – це найвища пріоритетність, а 5 – відповідно, найнижча. Пріоритетність після подання заяви змінити неможливо.

Який мінімальний конкурсний бал на бюджет? Цьогоріч встановлено мінімальний конкурсний бал для здобуття вищої освіти на бюджеті – не менше 125 балів.

Терміни вступної кампанії у 2021 році
з 1 липня – реєстрація електронних кабінетів;
з 1 по 13 липня – складання вступних іспитів та творчих конкурсів на бюджет та контракт, а 14 – 23 липня – тільки контракт.
з 14 липня – прийом заяв та документів на вступ;
до 16 липня – прийом для тих, хто вступає за співбесідою, вступними іспитами і творчими конкурсами;
до 23 липня – прийом за результатами ЗНО, вступних іспитів та творчих конкурсів, якщо вони були складені з 1 до 13 липня;
17 – 19 липня – співбесіди;
до 28 липня – оприлюднення рейтингових списків;
до 2 червня (18:00) – подання оригіналів документів;
9 червня – зарахування на бюджет.

 


Повернутись вверх