facebook

Що робити, якщо вчитель вдарив дитину: важливі поради батькам

Що робити, якщо вчитель вдарив дитину: важливі поради батькам

Останнім часом в мережі все частіше зустрічаються випадки булінгу у школах, коли вчителі піднімають руку на дитину. Як поводитися батькам у таких ситуаціях та куди звертатися, якщо педагог вдарив їхню дитину – читайте у статті.

Джерело:”Нова українська школа”

Юристи та експерти дали роз’яснення і поради батькам щодо того, як діяти в подібних ситуаціях.

Що робити батькам, якщо вчитель вдарив їхню дитину
Що радить освітній омбудсмен
Сергій Горбачов наголошує, що якщо вчитель побив учня, то треба одразу подати заяву до поліції, оскільки тут може йтися про кримінальне правопорушення.

Також потрібно написати заяву на ім’я керівника закладу освіти, щоб він провів службове розслідування щодо порушення педагогічної етики та після цього ухвалив рішення (відсторонив учителя, оголосив догану або звільнив),– каже омбудсмен.

Адже з вчителем можуть розірвати трудовий договір у випадку вчинення ним аморального проступку.

Порада від юриста
Водночас юрист ГО “Батьки SOS” Роман Корсун запевняє, що спочатку звертатися саме до директора школи. А заяву в поліцію варто подавати, якщо є потреба у прискоренні вирішення ситуації.

Випадки звільнення за аморальні проступки є. Їх часто намагаються оскаржити – справи навіть доходять до Верховного Суду. А він чітко зазначає, які дії аморальні й за що вчителя мають звільнити,– сказав юрист.

Чтайте також:  Залишити школяра на другий рік – це «клеймо на лобі» чи можливість підтягнути знання? Коментар УЦОЯО

За його словами, був випадок, коли вчителька періодично кричала на дітей та обзивала їх. Пощастило, що учням вдалося все записати на диктофон, і за це вчительку звільнили.

Психологія: як булінг впливає на дитину
Психологиня Олена Петрушкевич каже, що:

  • іноді дитині може бути страшно,
  • до неї можуть повертаються спогади,
  • вона не може не думати про те, що сталося,
  • вона почувається винною, навіть якщо всі їй кажуть, що це не так.

В таких випадках експертка варто звернутися до психолога чи психотерапевта.

“Дитині треба пояснити, що з такими емоціями треба працювати – вони самі не минають. У цій ситуації варто говорити з дитиною. Також треба захищати дитину – вона має розуміти, що батьки роблять усе, щоби вона відчувалася себе в безпеці”, – пояснила психологиня.

Випадки булінгу від вчителів у школах

  • У Кам’янці-Подільському батьки учнів 2 класу школи №14 поскаржилися на вчительку. З‘ясувалося, що педагогиня знущалася з їхніх дітей. Зокрема, змусила одну ученицю з’їсти папір і била її головою об парту. Деталі – у статті.
  • А на Львівщині вчителька інформатики змушувала учня 7 класу їсти папір та погрожувала йому ножем. У школяра не було ручки, тому педагогиня порадила 12-річній дитині писати власною кров’ю. Шокуючі деталі – читайте у статті.
  • Вчителька молодших класів на Закарпатті під час уроку смикала учня за волосся. Все закінчилося гучним скандалом в школі та звільненням вчительки. Дивіться відео та деталі – за посиланням.
  • А в Запоріжжі ситуація з булінгом закінчилася трагічно – там повісилася школярка. Вона залишила передсмертну записку, у якій розповіла про цькування з боку вчителів та однолітків. Деталі – читайте у статті.
  • В Запоріжжі хлопчик поскаржився батькам на насильство виховательки його садочку. Виявляється, що педагогиня вдарила його по губах під час прогулянки.
Чтайте також:  Календарно-тематичне планування з різних шкільних предметів для кожного вчителя

Джерело.


Повернутись вверх