facebook

Офіційно: випускники з ТОТ вступатимуть до українських вишів без ЗНО — Зеленський підписав закон

Президент підписав Закон “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту”.

резидент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей» № 744-ІХ, який Верховна Рада ухвалила третього липня 2020 року, – пишеться в офіційному інтернет-представниці Володимира Зеленського.

Внесення змін до законодавства про вищу освіту ініціював Глава держави.

Ми боремося за молодь на тимчасово окупованих територіях, за їхній розум і талант. Тому потрібно максимально заохочувати таких випускників переїжджати на підконтрольну Україні територію, вступати в наші заклади освіти, навчатися в українській системі освіти, – сказав Володимир Зеленський.

Закон розширює права вступу до закладів вищої освіти абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Криму, Донбасу та населених пунктів, що перебувають на лінії зіткнення. Зокрема, вони зможуть вступити до будь-якого закладу вищої освіти за квотою, розмір якої визначає Міністерство освіти і науки України.

Для зазначеної категорії абітурієнтів вступ відбуватиметься за результатами вступних іспитів або на основі ЗНО – за власним вибором.

Закон набирає чинності 10 липня 2020 року.

Чтайте також:  “Долаємо стреси разом”: онлайн-курс для батьків (як впоратись зі стресом самому і допомогти дітям)

Джерело.


Повернутись вверх