facebook

Підручники з географії доведеться переписати? Картографи визнали існування 5-го океану

Підручники з географії доведеться переписати? Картографи визнали існування 5-го океану

Інформує Всеосвіта.

У Всесвітній день океанів картографи National Geographic визнали, що є п’ятий океан – Південний.

У Міжнародному науково-популярному журналі National Geographic вказали, що вони випускають карти з 1915 року, і на них завжди були відмічені чотири океани: Атлантичний, Тихий, Індійський і Північний Льодовитий. Втім, 8 червня, у Всесвітній день океанів, картографи National Geographic визнали, що є ще п’ятий, Південний океан. Тож тепер на карти вже наноситимуть і Південний океан. Про це повідомляє National Geographic.

Географ Національного географічного товариства Алекс Тейт пояснив, що Південний океан давно визнаний вченими, але оскільки не було згоди на міжнародному рівні, офіційно його ніколи не визнавали.

У 1937 році Міжнародна гідрографічна організація (МГО) визнала Південний океан, але в 1953-му скасувала це рішення під тиском наукової спільноти. Вчені багато років сперечалися чи мають води навколо Антарктиди унікальні характеристики та чи є продовженням сусідніх океанів.

Рада з географічних назв США використовувала назву окремого океану з 1999 року, а в лютому 2021-го американське Національне управління океанічних і атмосферних досліджень офіційно визнало Південний океан окремим від інших.

Алекс Тейт зазначає, що нова політика National Geographic вплине на те, як діти, які використовують карти у школі, бачитимуть світ:

Чтайте також:  Гра в кальмара: які небезпеки несе серіал та як захистити дитину від його негативного впливу

Я думаю, що одним з найбільших наслідків (визнання океану) є освіта. Учні та студенти дізнаються інформацію про світ океану через ті океани, які вже вивчають.

Географ наголошує: якщо не включити Південний океан у карти, то діти не дізнаються про його особливості та наскільки це важливо.

Джерело.


Повернутись вверх