У МОН обговорили перспективи розвитку дошкільної освіти: якими є основні аспекти якісної освіти дошкільнят
Інформує Всеосвіта.
В пріоритеті залишається створення нових місць для дошкільнят, особливо у містах, де є їхня нестача, зазначила Віра Рогова.
Нещодавно відбулась нарада зі спеціалістами з дошкільної освіти обласних органів управління освітою за участі заступниці Міністра освіти і науки України Віри Рогової. Під час наради обговорили основні аспекти розвитку якісної дошкільної освіти, з-поміж яких – наступність між дошкіллям та початковою школою, підвищення професіоналізму педагогів та харчування в дитсадках.
Віра Рогова наголосила, що одним з ключових пріоритетів Міністерства освіти і науки є розвиток дошкільної освіти:
На початку цього року було затверджено нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти (БКДО), а після цього – типову програму підвищення кваліфікації педагогів щодо його впровадження. Наразі підготовлено 100 тренерів, по 4 з кожного регіону, які будуть імплементувати БКДО у своїх областях.
Наразі МОН працює над підвищенням якості дошкільної освіти шляхом розроблення проєкту Закону «Про дошкільну освіту», а також професійних стандартів вихователя та директора закладу дошкільної освіти.
Заступниця Міністра освіти підкреслила, що також пріоритетом залишається створення нових місць для дошкільнят, особливо у містах, де є їхня нестача. Адже кожна дитина має бути забезпечена якісною дошкільною освітою у близькості до місця проживання.
Під час наради обговорили такі теми:
- наступність між дошкільною та початковою освітою відповідно до державних стандартів;
- формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладах дошкільної освіти та критерії самооцінювання;
- технопарк художньо-педагогічних ідей як форма підвищення професіоналізму педагога закладу дошкільної освіти;
- норми Порядку організації харчування дітей в закладах дошкільної освіти;
- інші першочергові завдання дошкільної освіти.
До участі в нараді долучились представники Міністерства освіти і науки, Національної академії педагогічних наук, Державної служби якості освіти та Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.