Попрощався і вимкнув телефон: у Кременчуці вчителька ледь не довела учня до самогубства через чипси
Хлопчик зателефонував мамі і повідомив про намір скоїти самогубство.
У Кременчуці Полтавської області в одній із місцевих шкіл стався конфлікт між вчителем та учнем. 6-класник придбав чипси і хотів похрумтіти, а вчителька їх відібрала, чим обурила учня, що він вирішив вкоротити собі віку.
Про інцидент у школі йдеться у рішенні суду.
Ситуація сталася у березні у Кременчуцькій гімназії №16, але рішення суду з’явилося нещодавно. Так,11 березня поточного року 6-класник школи №16 утік зі школи, зателефонував до матері та повідомив про намір покінчити життя самогубством.
За словами школяра, які зафіксовані в матеріалах справи “він, перебуваючи у школі №16, на перерві купив чипси, які в нього забрала класний керівник та сказала, що віддасть після закінчення уроків”. Вчителька зателефонувала матері хлопчика і хотіла відвести його до директора. 6-класник відповів, що піде додому.
Дорогою він зателефонував мамі і розповів, що перебуває на даху і має намір скоїти суїцид, попрощався та вимкнув телефон, а сам в цей час пішов до озера та перебував там доки його не знайшли працівники поліції.
За матеріалами суду, наміру покінчити життя самогубством дитина не мала, і чому хлопчик так себе повів, він сказати не зміг.
Суд визнав у тому, що сталося, винною матір хлопчика і наклав на неї адміністративне стягнення – штраф 850 грн + 454 грн судового збору в дохід держави.
Як повідомляє “Телеграф”, у соцмережах батьки активно обговорюють рішення суду.
Вибачте, коли дитина у школі, за неї відповідає школа. Якщо б мама була хірургом (або машиністом крану на трубному заводі), і телефон був вимкнений, і вона зовсім не брала би участі у цьому процесі? То яке б було рішення? Тобто вона відразу відреагувала, пішла з роботи й побігла до школи – сама собі нашкодила?
Якщо просто купив – то нічого страшного. Але ж ми не знаємо всієї історії: він їх їв на уроці, розкидав у класі… Навряд купівля чипсів викликала “істерику” у вчительки.
Я проти чипсів. Те, що вчитель забрав, вважаю правильно зробив. Учитель мав дочекатися батьків. Це помилка.
Багато хто чомусь різко забув, що вихованням дитини повинні займатися батьки, а не школа, дитячий садок, позашкільні установи.
У Центрі психологічної служби розповіли, що ситуація була вирішена силами шкільної адміністрації. Спеціалісти центру до цього не залучалися, але за даними гімназії, хлопчик неодноразово порушував дисципліну в школі.
“В цьому випадку дитина самовільно пішла зі школи, тому протокол було складено на одного з батьків. Дитина має отримати дозвіл піти зі школи, а не ставити педагогів перед фактом. Радимо батькам провести бесіди з дітьми та пояснити, що за самовільний пропуск занять нестимуть відповідальність батьки, як і сталося у цьому випадку”, – прокоментувала пресофіцерка Кременчуцького відділу поліції Анна Волювач.