Які медогляди потрібні для вступу в 1 клас – роз’яснення Нацслужби здоров’я
Національна служба здоров’я України дала роз’яснення, які медичні огляди потрібно пройти дітям для зарахування їхніх дітей у перші класи.
Повідомлення про це з’явилося на фб-сторінці служби.
Зокрема, для вступу в 1 клас потрібно подати медичну довідку № 086-1/о. У ній міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі та рекомендації відповідно до клінічного протоколу медичного догляду за дітьми віком від 3 до 17 років.
Такі довідки видає сімейний лікар або педіатр, з яким у дитини укладена декларація. Також цей лікар спрямовує дитину до вузьких спеціалістів, чиї висновки також потрібні для огляду.
Перед вступом у 1 клас потрібно відвідати таких лікарів та здати такі аналізи:
- дитячий хірург;
- дитячий ортопед-травматолог;
- дитячий офтальмолог;
- стоматолог;
- інші спеціалісти за показаннями;
- аналіз крові на гемоглобін;
- інші аналізи за показаннями.
Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд раз на рік, але не обов’язково перед початком навчального року.
Із 7 до 17 років проходити вузьких спеціалістів та здавати аналізи потрібно лише за необхідністю. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар.
Також у службі наголошують, що медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними. Для консультації вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення. З ним потрібно звернутись до будь-якого медичного закладу, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги.
Водночас, направлення не потрібне для гінеколога дитячого та підліткового віку, підліткового психіатра, нарколога, дитячого стоматолога та лікаря, в якого під наглядом перебуває дитина з хронічними захворюваннями.
Схему періодичності обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів також можна знайти в наказі МОЗ від 16 серпня 2010 року №682.
Нагадаємо, Верховний Суд залишив без змін судові рішення районного та апеляційного судів щодо недопущення дітей без щеплень за віком до уроків.