facebook

Знання чи впевненість: що більше впливає на успішність – результати дослідження

;

Знання чи впевненість: що більше впливає на успішність – результати дослідження

Кілька досліджень в галузі фінансової грамотності показали, що лише 66 відсотків успіху залежать від набутих знань та навичок. Решту 34 відсотки забезпечує відчуття впевненості.

Джерело:MarketWatch
Згідно з даними опитувань 2012 – 2019 років, чоловіки є більш фінансово грамотними, ніж жінки. Однак дослідження Роба Алессі з Гронінгенського університету 2021 року спростовує такі висновки.

Дані нового дослідження
Тести на фінансову грамотність, як правило, заставляють людей обирати відповідь на запитання з кількох варіантів. Деякі запитання містять поле “Не знаю”, і дослідження Роба Алессі показує, що набагато більше жінок обирають саме цей варіант, у порівнянні з чоловіками.

Коли опція “Не знаю” відсутня, жінки набагато частіше обирають правильну відповідь, ніж чоловіки.
На думку дослідника, це свідчить ніяк не про нижчий рівень фінансової грамоти жінок, а саме про їх невпевненість у своїх силах, знаннях та навичках.

На основі цього дослідження було проведено низку нових опитувань з фінансової грамотності, де забрали варіант відповіді “Не знаю”.

До прикладу, згідно з первинними опитуваннями, які містили цю опцію, на питання про фінансові ризики правильно відповідали 34 відсотки жінок.

У новому дослідженні, де варіанту “Не знаю” у питанні не було, цей показник виріс більш ніж вдвічі – 74 відсотки жінок відповіли правильно.

Чтайте також:  В Україні масово закривають спеціальності вчителів фізики та хімії

Джерело.


Повернутись вверх