facebook

Українська школа – потвора, яка застряла між двома епохами – письменниця

Українська школа – потвора, яка застряла між двома епохами – письменниця

Найкраще, що може зробити школа з дитиною – це залишити її у спокої.

У цьому переконана письменниця і правозахисниця Віра Валлє. Вона – мати двох синів-школярів. Стверджує: в Україні глибока криза системи освіти. Українська школа не вчить дитину мислити, а намагається виховати безініціативних і слухняних гвинтиків системи.

“Школа в Україні просто жахлива. Вона застрягла десь між двома епохами. Справжня потвора. Старшого сина довелося перевести у приватну школу дистанційного навчання. Молодшого також треба рятувати.

Діти – це новоприбульці у цьому світі. Їхнє мислення ще вільне від стереотипів, погляд на світ є свіжим, бачення речей не замилене всякою маячнею. Найголовніше тут – не зашкодити

Система освіти має навчати дитину думати змалку, а не запам’ятовувати застарілі догми. Зі зростанням свободи, яка набуватиме обертів, зростатиме і потреба у критичному мисленні. Якщо людина відмовлятиметься думати, суспільство загрузне у популізмі. Криза освіти спричиняє кризу популізму”, – зазначила вона.

Віра Валлє каже, що школа надмірно завантажує дітей непотрібною інформацією.

“Мій син провчився у школі 5,5 років. Перше, з чим я не можу погодитися – це надмірне завантаження дітей інформацією, яка нікому не потрібна. Догми, стереотипи, недоведені істини і жодної свободи їхньої інтерпретації. Дитині потрібно дати можливість проявляти свої таланти, розкривати свою індивідуальність – бути щасливою. Діти – це новоприбульці у цьому світі. Вони прийшли з чистим поглядом і щирим серцем. Їхнє мислення ще вільне від стереотипів, погляд на світ є свіжим, бачення речей не замилене всякою маячнею. Найголовніше тут – не зашкодити.

Чтайте також:  Результати українських учнів з читання на 27% залежать від школи, на 70% – від інших чинників: дослідження PISA

Найбільший гріх дорослих перед дітьми – це нав’язувати їм свої застарілі уявлення про світ, якісь нафталінові речі, які вже давно не відповідають дійсності. Дитину треба навчити думати і творчо застосовувати свій розум, вправно і швидко реагувати на виклики середовища, а не примушувати тренувати каліграфію упродовж годин і мучити вимогами безглуздого формалізму бюрократів-освітян. Своїм дітям я часто кажу, що знання і розум – це дві великі різниці. Можна багато знати, але бути дурним. Інтелект – це вміння застосувати свої знання, у тому числі шляхом ставлення під сумнів інформації”, – підкреслила Віра Валлє.

Віра Валлє – письменниця, правозахисниця. Докторка філософії в галузі економіки. Два роки навчалась у Школі бізнесу Мерілендського університету в Сполучених Штатах. Стажувалася в американському суді з розгляду федеральних скарг і Торговельно-економічній місії при посольстві України в США. Працювала в міжнародних корпораціях Philip Morris International, Kuehne + Nagel, Imperial Tobacco Group, юридичних компаніях, групі Світового банку та громадському секторі. Авторка проєктів законів у сфері господарської діяльності та протидії корупції, книжок у галузі права, економіки, політології, соціології і філософії.

Джерело.


Повернутись вверх