В організації наголосили, що через кардинальні зміни у системі освіти постраждали понад 100 мільйонів вчителів.
Вчителі та технічний персонал шкіл повинні бути першочергово вакциновані від коронавірусу. З таким закликом до світових лідерів звернулися генеральна директорка ЮНЕСКО Одре Азула і виконавча директорка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Генрієтта Фор, повідомляється на сайті «Новини ООН».
Вони підкреслили, що сьогодні необхідно зробити все, аби якнайшвидше відновити заняття у школах, а для цього у закладах освіти необхідно створити безпечні умови для роботи й навчання.
У зв’язку з пандемією COVID-19 значна кількість країн світу ухвалили рішення зачинити всі заклади освіти. Можливість ходити до школи втратило півтора мільярда дітей, переважна більшість з них перешли на дистанційне навчання. Однак близько третини дітей – 463 мільйони – не можуть вчитися «на відстані», оскільки у них вдома немає комп’ютера або інтернету, або тому, що їм доводиться «боротися» за гаджети – наприклад, у багатодітних сім’ях. До того ж деякі школи так і не змогли організувати онлайн-навчання.
В ЮНЕСКО наголосили, що через кардинальні зміни у системі освіти, спричинені COVID-19, тією чи іншою мірою постраждали не лише діти, але й понад 100 мільйонів вчителів та технічного персоналу шкіл.
Згідно з даними ЮНЕСКО, наразі ще у 27 країнах повністю закриті школи, де в цілому навчається над 300 мільйонів дітей. У ЮНІСЕФ додають, що, станом на 1 грудня 2020 року, до закладу освіти не ходив кожен п’ятий учень.
У ЮНІСЕФ та ЮНЕСКО вважають, що закриття шкіл дуже негативно вплинуло на добробут дітей, адже в багатьох країнах школи – це ще й місце, де діти можуть не лише вчитися, а й обідати та отримати медичну допомогу.
Вакцинація вчителів стане важливим кроком на шляху до того, щоб забезпечити безперебійну роботу закладів освіти, налагодити загальний доступ до навчання та зробити все можливе, аби надолужити згаяне у сфері освіти дітей.
Водночас прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй сторінці у фейсбуці повідомив про те, що вже наступного уряд має затвердити Національний план впровадження вакцини проти COVID-19.
Основним завданням плану вакцинування є охоплення щепленням проти коронавірусу 50% населення України. Оскільки вакцина має складні вимоги до зберігання, охопити вакциною всіх одразу неможливо. Саме тому на основі рекомендацій ВООЗ, Попередньої рамкової програми щодо справедливого розподілу вакцини від COVID-19 та інших експертних груп, було виокремлено низку пріоритетних груп, – зазначив Шмигаль.
Серед пріоритетних груп вакцинування такі:
медичні працівники, включаючи осіб, які беруть безпосередню участь у заходах з протидії епідемії COVID-19;
військовослужбовців, які беруть участь в ООС;
вчителі та інші працівники сфери освіти;
працівники соціальної сфери, включаючи соціальних працівників;
особи, які проживають у закладах з надання довгострокового догляду та підтримки, та персонал таких закладів;
працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи ДСНС, Національну поліцію, Нацгвардії, військовослужбовців ЗСУ, МВС;
люди похилого віку (60 років і старше), які перебувають у групах ризику.