Школи не є головним фактором передачі вірусу, діти частіше заражаються поза ними
Школи не є головним фактором передачі вірусу в громадах, і діти частіше заражаються вірусом поза закладами освіти.
Про це повідомляє Українська правда. Життя з посиланням на звіт ЮНІСЕФ.
Згідно з даними ЮНІСЕФ, кожен 9-й інфікований на COVID-19 у 87 країнах є дитиною або підлітком до 20 років. Це 11% із 25,7 мільйона інфікованих осіб, про яких повідомили ці країни.
Більше хворих на COVID-19 було зареєстровано серед підлітків віком 10–19 років порівняно з дітьми 0–9 років. Серед них хлопців було більше, ніж дівчат (такий розподіл за статтю спостерігається і серед інфікованих інших вікових категорій).
«З початку пандемії COVID-19 існував стійкий міф про те, що це захворювання майже не вражає дітей. Але це твердження дуже далеке від істини», – зазначає виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор.
Хоча діти можуть передавати вірус одне одному та старшим віковим групам, доповідь містить вагомі докази, що переваги від роботи шкіл за умови дотримання основних заходів безпеки перевищують фактори, пов’язані із їх закриттям.
За словами Генрієтти Фор, хоча діти можуть хворіти і можуть поширювати захворювання, це лише вершина пандемічного айсберга.
«Найбільшу загрозу для них становлять перебої в роботі найважливіших сервісів та послуг та стрімке зростання рівня бідності», – додала Фор.
В ЮНІСЕФ наголошують, що існує велика потреба у поглибленому аналізі даних про зараження, смертність та тестування, щоб краще зрозуміти, як криза впливає на найбільш незахищених дітей, та визначити необхідні кроки у відповідь.