facebook

У 2025 році випускники початкової школи складатимуть пілотну ДПА у формі ЗНО

У 2025 році випускники початкової школи складатимуть пілотну ДПА у формі ЗНО

Міністерство освіти і науки України видало наказ № 149 від 4 лютого 2025 року щодо проведення у 2025 році пілотної державної підсумкової атестації (ДПА) випускників початкової школи у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Це рішення прийнято відповідно до законодавства та з метою апробації завдань для оцінювання учнів початкової школи.

Інформує Шкільне життя.
Що передбачає наказ?
Згідно з наказом, пілотна ДПА у формі ЗНО відбудеться у квітні-травні 2025 року та охопить близько 2000 випускників 4-х класів з вибраних закладів загальної середньої освіти. Оцінювання включатиме:

  • Математичну освітню галузь;
  • Мовно-літературну освітню галузь (крім іншомовної освіти).

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) відповідатиме за підготовку та проведення пілотного тестування. До 6 лютого 2025 року УЦОЯО мав сформувати вибірку шкіл-учасників та подати її на затвердження Міністерству освіти і науки України.
Навіщо проводять пілотну ДПА у формі ЗНО?
Основними завданнями цього проєкту є:

  • Відпрацювання механізму проведення підсумкового оцінювання випускників початкової школи;
  • Апробація завдань, що використовуватимуться в майбутньому;
  • Вдосконалення інструментарію оцінювання знань учнів;
  • Формування аналітичного звіту для подальшого вдосконалення системи оцінювання.

Фінансування та контроль
Проведення пілотної ДПА у формі ЗНО фінансуватиметься в межах коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою КПКВК 2201470 «Здійснення зовнішнього оцінювання та моніторинг якості освіти». Контроль за виконанням наказу покладено на заступника міністра Надію Кузьмичову.

Чтайте також:  МОН оновлює Державний стандарт початкової освіти: ключові зміни та етапи впровадження

До 1 листопада 2025 року УЦОЯО підготує аналітичний звіт за результатами пілотного тестування та подасть його керівництву МОН.
Що це означає для шкіл і учнів?
Для випускників 4-х класів та їхніх учителів це стане новим етапом оцінювання знань, наближеним до сучасних стандартів. Участь у пілотному тестуванні дозволить школам отримати цінний досвід роботи з незалежним оцінюванням та підготуватися до можливого впровадження подібної системи в майбутньому.

Проведення пілотної ДПА у формі ЗНО є важливим кроком у розвитку системи оцінювання знань у початковій школі та формуванні об’єктивних підходів до підсумкової атестації учнів.
Завантажити наказ

Джерело.


Повернутись вверх