facebook

Як телефони впливають на навчання і чи треба їх забороняти?

Як телефони впливають на навчання і чи треба їх забороняти?

Інформує Всеосвіта.

Активне використання телефонів у школах вже давно викликає занепокоєння у вчителів по всьому світу. Діти часто відволікаються на них під час занять, що призводить до зниження академічної успішності.

Спроби заборонити користування мобільними пристроями у школах наштовхуються на опір, переважно з боку учнів та батьків. Батьки, зрозуміло, переживають за безпеку своїх дітей та воліють мати з ними зв’язок у будь-який час.

Варто зауважити, що перебуваючи у школі, діти знаходяться під наглядом педагогічних працівників і у разі будь-яких ситуацій дорослі зв’яжуться з батьками.

У зв’язку з цим постає дилема щодо заборони використання мобільних пристроїв у закладах освіти, яка триває довгий час і яку ніхто не може вирішувати радикально, боячись стати на одну зі сторін цього «цифрового» конфлікту.

Іноземний погляд на проблему
Дослідники, такі як Ділан Люкс, активно намагаються зрозуміти, що несе використання гаджетів у закладах освіти: проблеми чи переваги? Ділан у своєму матеріалі для Гарвардського університету відзначає, що, безумовно, з погляду школи, заборона користуватися телефонами є правильним кроком. Однак з погляду батьків, неможливість дізнатися стан своєї дитини в будь-який момент може стати «аргументом».

Чтайте також:  Додаткові виплати по 15 тис. гривень: педагоги однієї з громад щомісяця отримуватимуть премії

Також Ділан Люкс говорить, що головним аргументом противників кишенькових гаджетів у школі є зниження оцінок і продуктивності дітей на уроках. Водночас якщо телефони заборонити і учень все ж пронесе в школу телефон, а його на цьому спіймають, це призведе до покарання, що може завдати шкоди психологічному стану дитини.

Проте існують і більш радикальні погляди щодо використання смартфонів.

Це програна битва для дітей та їхнього мозку, — Тайлер Раблін, учитель середньої школи в Саннісайді, штат Вашингтон.

Тайлер Раблін писав, що колись відстоював телефони в класі як засіб для навчання, а тепер порівнює підлітків із мобільними телефонами з алкоголіками в барі.

Телефон більше не є пасивним інструментом, — написав він. — Їхній телефон активно й навмисно працює проти цілей навчання, продуктивного та змістовного життя.

Дослідження
Іноземні дослідники, які виступають за заборону кишенькових гаджетів вважають, що їх використання у школі еквівалентно втраті тижня занять протягом навчального року. Вони також зазначають, що, згідно з результатами досліджень, 16-річні учні, яким заборонили користуватися телефонами у школі, покращили результати тестів на 6,4%.

Інколи дослідження дають і позитивний результат. Наприклад, ЮНЕСКО у своїй доповіді зазначає, що використання сучасних технологій в освіті, дає невеликий або середній позитивний вплив на навчання. Хоча й вказують, що докази цього суперечливі й залежать від рівня втручання технологій.

Чтайте також:  Школи чекають великі зміни: тривожні кнопки, металодетектори та поліцейські

Кембридж
Поки суспільство не має однозначної відповіді щодо заборони телефонів, дослідження продовжуються. Наприклад, у Кембриджі розпочали першу фазу нового дослідницького проєкту, мета якого — дослідити вплив використання смартфонів і соціальних мереж на дітей.

Це складна проблема, яка швидко розвивається, з потенційною шкодою та перевагами, пов’язаними з використанням смартфонів. Технології змінюються з кожним днем, і створення наукових доказів потребує розвитку та інновацій, щоб не відставати, — керівник проєкту доктор Емі Орбен.

В Україні поки немає чіткої відповіді, що робити зі смартфонами у школі. Подекуди в цьому напрямку робляться певні кроки, як, наприклад, у Львові, де міська рада планувала заборонити мобільні телефони у школах. Загалом одностайного ствердження щодо питання кишенькових гаджетів в українських школах, як і у всьому світі, поки що немає.

Думка учнів
Навіть серед учнів можна знайти прихильників заборони телефонів у шкільних закладах. Наприклад, такої думки дотримується 14-річна Анія, яка, вступивши до нової школи в Сієтлі, виявила, що користування мобільними телефонами тут повністю заборонене протягом навчального дня.

Це, безумовно, допомагає мені більше зосереджуватися на уроці. І це спонукає мене більше спілкуватися з однолітками замість того, щоб покладатися на свій телефон, як я робила у середній школі. У мене є трохи соціальної тривоги, тому я не люблю спілкуватися з людьми. Але я знайшла чудових друзів, тож я рада, що у нас така політика щодо мобільних телефонів, і нас заохочують спілкуватися один з одним, — учениця Анія.

Фактично те саме повторює і її однокласниця Софія ДЖ.

Чтайте також:  Вчитель не повинен бути клоуном: освітні експерти спростували поширені міфи, які досі панують у школах

Я помітила, що більше брала участь у заняттях, які відвідувала. Попри те, що я люблю користуватися своїм телефоном, це не те що мені потрібно протягом навчального дня. Моя освіта важливіша, — учениця Софія.

Джерело.


Повернутись вверх