Справжній педагог буде тримати фокус освітнього процесу на собі завдяки своїй любові та креативності.
Щоб зацікавити учнів навчанням вчителі використовують різні інтерактивні методи: показують відео, готують презентації, ігри, квести тощо. Та чи сприймають так учні матеріал краще? Нині всі вважають, що в освітньому процесі потрібно робити “шоу”, бо нове покоління дітей сприймає все через гру, але це шлях у прірву, таку думку висловила засновниця тренінгового центру “ТІР” для дітей та підлітків та активна матуся Альона Олійник.
Я дуже поважаю вчительську працю, бо сумніваюсь, що змогла б день за днем навчати цілий клас і не виснажити себе фізично й емоційно. Я точно знаю, що коли педагог – це людина на своєму місці і з душею відноситься до учнів, то вони готові вчити хоч хімію. Це було, є і буде на рівні людських відносин, відчуття не обманути, – пише пані Олійник.
За її словами, “шоу” в освітньому процесі з іграми, відео, інтерактивами діють на дітей як наркотик, бо кожного разу вони хочуть ще яскравіших та емоційніших уроків, доки у викладача чи дитини не витримає психіка.
Засновниця тренінгового центру впевнена, що справжній педагог буде тримати фокус освітнього процесу на собі завдяки своїй любові, креативності та яскравій особистості:
І в жодному разі вчитель не буде давати дітям ілюзію про “вчитись граючи”, бо фізично це неможливо зробити, як і граючись накачати біцепси.
Альона Олійник вважає, що лише через зусилля і працю тіло стає сильним і здоровим, розвивається гнучкий та потужний мозок, чутлива та водночас сильна душа. А якщо продовжувати навчати учнів у форматі “шоу”, то що ж з ними трапиться через 10 років?
Навчання – це праця. Доведеться обирати між вчителем, що буде навчати, і шоуменом, що буде розважати. За результат і якість дорослішання відповідати, зрештою, батькам.
А ви погоджуєтесь з міркуваннями матусі?