facebook

Більше ніж 1000 грн: у МОН змінили умови нарахування доплати вчителям

Більше ніж 1000 грн: у МОН змінили умови нарахування доплати вчителям

З 1 січня 2025 року за роботу в несприятливих умовах вчителі будуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1300 грн, а з 1 вересня сума збільшиться до 2600 грн.

Проте змінилися умови нарахування доплат, – йдеться в листі МОН від 31.12.24 року.

Доплату зможуть отримати всі педагогічні працівники, які працюють на основній посаді чи за сумісництвом в школах різних типів загальної середньої освіти. Йдеться про початкові школи, гімназії, ліцеї, зокрема спеціалізованої освіти, спецшколи та навчально-реабілітаційні центри.

Цього року умови надання доплат були трохи змінені.

Педагогам закладів загальної середньої освіти державного та комунального сектору встановлено щомісячну доплату за роботу в умовах, несприятливих для здоров’я:

від 1 січня 2025-го – 1,3 тис. грн;
від вересня 2025-го і до кінця календарного року, коли припиниться воєнний стан, – у розмірі 2,6 тис. грн.
Розмір доплати прив’яжуть до обсягу навчального навантаження вчителя. Таким чином, доплату визначатимуть пропорційно до обсягу виконуваної роботи: якщо навантаження менше за унормовану ставку, то нараховуватимуть базовий розмір – 1,3 тис. гривень.

Для педагогів, які суміщають кілька посад, додаткова виплата також залежатиме від пропорції. Зокрема, якщо:

Чтайте також:  Чи залишати дитину в школі до вечора: що варто знати батькам про групи продовженого дня під час війни

педагог має навчальне навантаження за тарифікацією 18 годин на тиждень, то доплата становитиме 1,3 тис. гривень;
якщо матиме навчальне навантаження за тарифікацією 25 годин/тиждень, то доплата становитиме 1,8 тис. гривень (1,3 тис./18*25);
якщо навантаження за тарифікацією 14 годин/тиждень, тобто менше ставки, то сума доплати буде 1,3 тис. гривень, незалежно від навантаження;
якщо навантаження за тарифікацією 20 годин/тиждень, а робота за сумісництвом вихователем у групі подовженого дня на 0,5 ставки, то розмір доплати буде 1,44 тис. гривень (1,3 тис. /18*20) як учителеві та 650 гривень (1,3 тис. *0,5) як вихователеві;
якщо навантаження за тарифікацією 16 годин/тиждень (менше за ставку), а робота за сумісництвом вихователем у групі подовженого дня на ставку, то сума доплати становитиме 1,3 тис. гривень як вчителеві, незалежно від навантаження, та 1,3 тис. гривень як вихователеві.
«Зазначена доплата, як і інші доплати та надбавки, є частиною заробітної плати педагогічного працівника, отже, якщо педагогічний працівник відпрацював неповний місяць (у зв’язку з хворобою, відпусткою), то розмір заробітної плати зменшується пропорційно відпрацьованому часу, відповідно, і розмір доплати теж зменшується», – повідомили в МОН.

Джерело.


Повернутись вверх