Діти їдуть з України до повноліття: страх перед мобілізацією зростає
Масова еміграція молоді
Старшокласники масово залишають Україну, і причини цього явища викликають серйозні занепокоєння. Сергій Горбачов, перший освітній омбудсмен, назвав дві ключові причини цієї ситуації, страх мобілізації та байдужість держави до освіти.
За словами Горбачова, провал інформаційної політики став однією з основних причин відтоку учнів старших класів за кордон. Батьки відправляють своїх дітей за межі країни, щоб уникнути ризиків, пов’язаних із можливим залученням їхніх синів до військової служби, пише Telegraf.
Проте винити вчителів у цій ситуації недоцільно, адже вони змушені виконувати безліч невластивих їм завдань, замість того, щоб зосередитися на вихованні та навчанні дітей.
Горбачов акцентує увагу на тому, що школа не може компенсувати провал комунікаційної політики держави.
“Вчителі не повинні відповідати за мобілізаційний ресурс. Їхнє завдання — навчати дітей і виховувати в них патріотизм, але для цього школа має відчувати підтримку держави”
— зазначив він.
Інша проблема, за його словами, полягає в тому, що освіта ніколи не була для України пріоритетом. Держава розглядає її як витрати, а не інвестиції в майбутнє. Це призводить до хронічного недофінансування, нестачі нормальних умов для роботи вчителів і відсутності необхідних ресурсів для шкіл.
Однак варто пам’ятати, що єдиним ворогом є росія. Військові ризикують своїм життям, захищаючи наше, тоді як росія та росіяни несуть відповідальність за руйнування наших домівок і майбутнього.
Українська армія — це люди, які отримують якісну підготовку, а не ті, кого кидають на фронт без належної підготовки, як це робить росія зі своїми військовими. Тому захист своєї землі — це не лише обов’язок, а й вибір на користь майбутнього наших дітей.
Проблеми в системі освіти, страх мобілізації та байдужість держави до шкіл вимагають негайного вирішення. Але найголовніше, що ми повинні залишатися згуртованими й пам’ятати, за що борються наші військові.