facebook

“Тоді введіть покарання і для вчителів”: батьки не оцінили ідею залишати школярів на другий рік

“Тоді введіть покарання і для вчителів”: батьки не оцінили ідею залишати школярів на другий рік

Інформує OBOZ.UA.

Батьки українських школярів не підтримали ідею освітньої омбудсменки Надії Лещик залишати дітей на другий рік через неуспішність. Зокрема, вони зауважили, що у разі ухвалення такого рішення потрібно ввести покарання і для вчителів.

Коментарі зʼявилися під дописом Лещик на сторінці у Facebook, де вона розповіла про деталі зустрічі з міністром освіти та науки Оксеном Лісовим. Крім того, українці нарікали і на доречність змін в умовах повномасштабної війни з тривалими тривогами та відсутністю електроенергії.

“Тоді введіть покарання і для вчителів теж. Нехай обидві сторони будуть зацікавлені в тому, щоб діти гарно вчились. Бо виглядає це як ще одна схема здирати хабарі з батьків”.

“Тільки зараз прочитала. Без згоди батьків? Це як? Відколи батьки не мають права вирішувати, як саме буде навчатися дитина?”.

“Цікаво, наскільки доречно зараз питання стосовно залишення дитини на наступний рік через пропуски, враховуючи що зараз війна, безсонні ночі, відключення світла, уроки в темноті?!”.

“Нашим вчителям тільки дай команду залишати на другий рік, і тоді почнеться в дітей життя на виживання і як писали раніше: дай гроші – підеш далі, а немає – іди на другий рік”.

“Знаєте чудово, як це все працює в нашій країні. Залиште дітей у спокої, їм і так дісталась тяжка доля. Не час зараз для таких рішень. Краще думайте над тим, як забезпечити дітям у прикордонних регіонах нормальні умови для отримання освіти, на яке вони мають конституційне право”.

“Блакитна мрія Гаврилюк здійснилася. Цікаво, чи буде там якийсь запобіжник, щоб директори не змогли це використати як метод додаткового тиску на неугодних батьків? Або, скажімо, як аргумент, щоб спонукати батьків не скаржитися на булінг їхньої дитини”.

“Складається враження, що основне завдання МОН – “добити” нововведеннями дітей і вчителів! Я розумію, що у вас має бути видимість “роботи”, але хтось взагалі думає, у яких умовах навчаються діти вже п’ятий рік?”.

“Ми з прикордоння, постійні тривоги, навчання онлайн, відключення світла або інтернету, діти в постійному стресі, не можна дитину далі ламати, залишивши на другій рік. Зараз є багато інших проблем, а не ось це”.

Водночас у коментарях Лещик пояснила, що до Служби освітнього омбудсмена нерідко звертаються батьки школярів із тимчасово окупованих територій з проханням, щоб дитину зарахували до того класу, в якому вона навчалась до цього. Вона зауважила, що деякі школярі мають прогалини в навчанні у кілька років, тож така норма для них необхідна, щоб учні мали доступ до освіти.

Чтайте також:  Вчителям в Україні готові платити понад 25 тис. грн: де потрібно викладати

“Якщо дитина не навчалася довгий час, перебувала за кордоном чи на ТОТ? До нас зверталися з цим проханням як батьки, так і педагоги, а законодавство не дозволяє“, – написала посадовиця.

Джерело.


Повернутись вверх