facebook

Школярам готують суворі зміни: торкнеться й батьків

Школярам готують суворі зміни: торкнеться й батьків

Як зміниться життя школярів після нових мовних правил

Новий законопроєкт №12086, зареєстрований у Верховній Раді, має на меті поглибити українізацію в школах і створити україномовне освітнє середовище. Авторка документа, народна депутатка Наталія Піпа, пояснила основні зміни, які можуть впровадити у разі його ухвалення.

Головні зміни в освіті

Проєкт закону визначає, що всі активності на території школи, включно з перервами, часом у сховищах та на майданчиках, є частиною освітнього процесу. Таким чином, поняття “освітній процес” охоплюватиме не лише уроки чи пари, але й будь-яку діяльність у навчальному закладі.

Документ також передбачає зобов’язання для засновників, керівників і педагогів сприяти формуванню українськомовного середовища. Це передбачає проведення бесід, роз’яснень та заохочень, щоб заохотити учнів і студентів спілкуватися українською. Конкретні кроки щодо реалізації цих вимог будуть прописані у підзаконних актах, які повинні розробити Кабмін та МОН.

Наталія Піпа підкреслила, що ухвалення цього закону стане черговим кроком до зменшення впливу російської мови в навчальних закладах. За її словами, мета — зробити українську мовою щоденного спілкування в освітньому середовищі.

Чому це важливо

Українська мова сьогодні є більше, ніж просто засобом спілкування. У час, коли росія продовжує агресію, знищуючи українські міста та культуру, наша мова стає символом ідентичності й об’єднання. Вона допомагає нам не лише протистояти ворогу, а й зміцнювати єдність нації.

Чтайте також:  Торкнеться учнів 5-7 класів: у МОН анонсували нововведення

Особливо важливо, щоб молодь виховувалась в українськомовному середовищі. Це не лише розрив з агресором, який прагне стерти нашу культуру, але й спосіб зберегти її для майбутніх поколінь. Попри наративи російської пропаганди, українська — єдина мова, яка зазнавала утисків у власній країні. Саме час зробити її невід’ємною частиною повсякденного життя, особливо у школах.

Цей законопроєкт — не просто формальність, а крок до зміцнення нашої культурної основи. Ухвалення таких змін означає більшу підтримку мови, яка допомагає нам триматися і боротися за майбутнє.

Джерело.


Повернутись вверх