facebook

“Рівень математичної підготовки настільки впав, що студенти не тягнуть курси”: виникла дискусія через зниження якості освіти в Україні

“Рівень математичної підготовки настільки впав, що студенти не тягнуть курси”: у мережі виникла дискусія через зниження якості освіти в Україні

Інформує OBOZ.UA.

Рівень математичної підготовки студентів впав настільки, що здобувачі освіти, які обирають напрямок експериментальної фізики, не тягнуть курси з вищої математики та теоретичної фізики. Через це пропонується з самого початку навчати теоретиків окремо.

На цьому зауважив завідувач лабораторії прикладної фізики Національної академії наук Сергій Шарапов у дописі у Facebook. Він зауважує, що нині утворюється новий клан людей, які володітимуть мистецтвом правильного розкриття дужок, та навчатимуться далі математичних абстракцій.

“У мої часи на фізфаку всіх студентів, як майбутніх теоретиків, так і експериментаторів, навчали однакових курсів лінійної алгебри, матаналізу, загальної та теоретичної фізики (так, та сама квантова механіка). Тепер же рівень математичної підготовки студентів настільки впав, що ті, хто обирає експериментальну фізику, не тягнуть курси з вищої математики та теоретичної фізики. Тому пропонується із самого початку навчати теоретиків окремо”, – пише Шарапов.

“Виходить так, що утворюється новий клан людей, які володітимуть мистецтвом правильного розкриття дужок, яких можна буде далі навчати математичних абстракцій і які потім будуть здатні оволодіти квантовою механікою. Залишається тільки підібрати гарну назву для цього клану в Україні”, – додає він.

Чтайте також:  Якою ручкою перевіряти зошит у початковій школі? Вчителька спростувала "лякалку" про червоний колір

На допис відреагував колишній міністр економіки, професор університету Піттсбурга (США) Тимофій Мілованов. Він зазначив, що в Україні дуже швидко втрачається середня і вища освіта. Тож якщо суспільство не схаменеться і не зробить навчання пріоритетом, країни не буде незалежно від того, як закінчиться повномасштабна війна Росії проти України.

“Ми втрачаємо середню і вищу освіту. Дуже швидко. Якщо ми не схаменемось як суспільство і не зробимо освіту всього суспільства пріоритетом, у нас не буде України незалежно від того, як закінчиться війна. Кожний з нас може підтримати освіту. Прочитати урок в школі, зробити донат, бути ментором, говорити публічно про важливість освіти, вчитись сам і показати приклад іншим, діяти і дорослим”, – написав Мілованов.

Українці долучились до обговорення й зазначали, що ситуація набагато гірша, ніж видається.

“Не тягнуть тому, що 50 років тому на фізичні факультети йшли найкращі випускники шкіл. І то багато хто не тягнув, проскакували екзамени на везінні або зубрінні. Сьогодні ж на фізику потрапляють ті, хто не пройшов на більш хлібні спеціальності, на той же айті. Хоча є одиниці, які вступають, бо справді люблять фізику та науку”.

“Абсолютно згоден, але фактично ситуація набагато гірша”.

Чтайте також:  "Я пішла в атаку": вчителька початкових класів розповіла про дивну тенденцію серед батьків школярів

“Що з вищою, не знаю. А з наслідками української середньої стикаюся кожен день як приватний викладач. Нещодавно: дівчина, 10 клас, не вміє працювати зі звичайними дробами. Спільний знаменник, осе це… То ж яка там квантова механіка? (До речі, у нас теоретикам все ж давали окремі курси. Квантову механіку вивчали всі, і експериментатори теж, а ось, наприклад, квантову електродинаміку вже тільки теоретики. Але зараз аудиторія, де це відбувалося, зруйнована російською ракетою)”.

 

Джерело.


Повернутись вверх