«Лісовий, забирай свій «професійний» кагал і на вихід!» – вчителів обурив аналіз підготовки до НМТ школярів
Інформує Радіо Трек.
Підготовку до тестування порівняли з «боротьбою з вітряками», учителів – з учасниками бойових дій.
Отримані учасниками НМТ 2024 року результати свідчать про низьку якість підготовки на базі повної загальної середньої освіти.
Про це йдеться в рішенні Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій про результати національного мультипредметного тесту 2024 року.
Рішення профільного комітету ґрунтується на основі аналізу інформації директора Українського центру оцінювання якості освіти про результати складання НМТ.
У комітеті зазначають, що проведені розрахунки надали можливість представити узагальнені результати та розподіл учасників НМТ 2024 року на 4 рівні знань за трьома основними предметами.
Зокрема,
- дуже низький рівень знань з української мови, математики та історії продемонстували 4,44% учасників НМТ,
- низький рівень знань мають 10,74%,
- середні результати отримали 63,09% вступників,
- оцінку вище середнього і високого рівня здобули 21,72% абітурієнтів.
На тлі отриманих результатів боротьба за підвищення якості освіти у закладах вищої освіти схожа на «боротьбу з вітряками». Неможливо підвищити якість освіти у закладах вищої освіти при низькій якості освіти на базі повної загальної середньої освіти, – наголосили в освітньому комітеті Верховної Ради.
На ці висновки гостро відреагували самі освітяни, коментуючи відповідний матеріал на сайті Освіта.ua
Аліна
То ще НУШівці НМТ не здавали! Ви знищили школу і освіту тупими реформами, шановні посадовці.
За справедливість
Читаєш все це і не перестаєш дивуватися. Сьогодні вчителів треба прирівняти до учасників бойових дій. Як можна депутатам ВР проводити аналіз якості знань учнів під час війни. Це знущання з працівників освіти.
Юрій
А результати аналізу заробітної плати учителів – показують жебраків-учителів. А пан Лісовий, аналізуючи зарплату каже, що підвищення чекати не варто – головне не отримати зниження. Так може спочатку треба зробити освіту престижною, а потім аналізувати показники?
Роман
Рівень «якості освіти» відповідає рівню менеджменту від освіти. Лісовий, забирай свій «професійний» кагал і на вихід!
Освітній дипломат
Ще раз хочу сказати, що головна проблема в тупих рехформах, знеціненню посади вчителя і в нинішніх умовах, безглуздості оцінок як таких. І праві ті, хто каже шо це ви ще НУШ не бачили.
Олена
При нинішній реформі, коли дитина – цар і бог, а вчитель звичайний жебрак і ніхто, освітні результати ще досить непогані. Побачите, що буде через рік-два… Ото буде цирк, ото буде квартал… Освіті вже можна замовляти труну, бо яма вже викопана.