“Кого хвалити? Батьків?” Хто насправді мав би працювати над саморобкою для дитсадка і що кажуть українці
Коли дошкільнята приносять у дитячий садок саморобки на виставку, які підписані іменами дітей, проте зроблені руками батьків, виникає питання, кого хвалити в такій ситуації. Часто дорослі намагаються пришвидшити процес роботи та виконати роботу власноруч або ж перероблюють виріб із нуля, щоб він був ідеальним.
Натомість діти отримують такі завдання у садках для того, щоб у малюка розвивалась уява, дрібна моторика та посидючість. А зрештою дошкільнята не отримують досвіду творчості, адже не долучаються до неї, повідомляє Нова українська школа.
Мама дівчинки, родина якої переїхала з Харкова до Києва, поділилась, що її дитина зарахована до двох закладів дошкільної освіти. Проте у столичному дитсадку дітям загадали зробити саморобку лише один раз за навчальний рік. Натомість у харківському, який працює онлайн, доводиться робити їх частіше. За словами жінки, вихователям потрібно надсилати фото або відеопідтвердження.
Українка каже, що багато батьків мовчать, хоч скоріш за все і обурюються такою вимогою. Проте, за її словами, така справа забирає достатньо часу у дорослих, тож краще вимогу скасувати.
“До лютого я робила ці завдання і здавала виховательці, але потім перестала, бо немає на це часу. Думаю, усі батьки в глибині душі обурюються, бо не хочуть це робити, але вголос ніхто не каже. Мені здається, що вимогу з боку дитсадків, коли треба обов’язково здати саморобку, варто прибрати. Навіщо забирати в батьків час?” – розповіла мама дівчинки.
Проте вона зауважує, що, можливо, коли дорослі створюють саморобки, рівно та чітко все вирізаючи, то згадують своє дитинство.