facebook

Школа – значно більше, ніж навчання. Засновник PISA пояснив, чому дітям важлива підтримка вчителя

Школа – значно більше, ніж навчання. Засновник PISA пояснив, чому дітям важлива підтримка вчителя

Система освіти не матиме ефективності, якщо школярі не отримуватимуть підтримку вчителя, навіть коли учні матимуть сучасні технології у навчанні. Зокрема, підлітки, які мали доступ до допомоги педагога були більш упевнені у своїх силах та здатні самостійно навчатися, ніж їхні однолітки, які не мали такої можливості.

На цьому зауважує засновник міжнародного дослідження PISA Андреас Шляйхер, повідомляє Освіторія. Він запевняє, що підтримка вчителів особливо важлива під час криз, таких як вимушене дистанційне навчання. За словами фахівця, школа – це не просто навчання, адже в закладі освіти дитина пізнає себе, отримує вміння взаємодіяти з оточуючими, а не просто вивчає предмети за програмою.

Крім того, майстерність педагогів впливає на залучення інших ресурсів, покращення стосунків між однолітками та створення кращого клімату у класі.

Зокрема, останнє дослідження PISA-2022 показує, що вчителі менше підтримують школярів в останнє десятиліття, принаймні в сприйнятті дітей. Відсоток підлітків, які зазначили, що мають додаткову підтримку від педагогів, знизився на 3%. Водночас менш ніж 20% дітей отримали поради, як вчитися самостійно під час дистанційного навчання.

Сім з десяти опитаних підлітків зазначили, що регулярно отримують допомогу вчителів у 2022 році, тоді як ще 22% мали підтримку нерегулярно. Близько 8% учнів ніколи не отримували додаткових консультацій. Водночас, понад третина школярів відмітили, що педагогів не цікавлять їхні успіхи у навчанні.

Чтайте також:  Реформа шкільних їдалень: школярам повністю змінять раціон - до такого ще не звикли

Діти зауважували, що найбільше в центрі уваги опиняються найбільш успішні школярі або ті, які мають значні проблеми із засвоєнням знань.

Значна частина 15-річних учнів впевнена, що вчителям байдуже, чи приходять конкретні школярі на уроки. Це вони повʼязували з увагою до кожної дитини. Саме це підлітки повʼязували зі зниженням мотивації до навчання.

Джерело.


Повернутись вверх