facebook

“Нехай це буде самогубство, але…” Бабак пояснив, чому в Україні потрібно обʼєднувати виші

“Нехай це буде самогубство, але…” Бабак пояснив, чому в Україні потрібно обʼєднувати виші

Голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак вважає, що університети потрібно обʼєднувати, адже Україна серйозно запізнюється із трансформацією системи освіти. За його словами, це потрібно робити і швидко, навіть якщо це буде боляче та стане самогубством для команди Міністерства освіти та науки. Посадовець запевняє, що в іншому випадку неякість буде сама себе продукувати.

Про це Бабак розповів на дискусії “Українська освіта під час війни: виклики та можливості”, повідомляє LB.ua. Він зазначив, що в Україні 67% університетів мають менше ніж 5000 студентів. Водночас, з 200 ЗВО, які фінансуються державою, 50 з них мають менше ніж тисяча студентів.

“Ми можемо сперечатися, бо я не зовсім погоджуся з тим, як цей процес відбувається… Але зараз це важче. Тому що зараз навіть спроба приєднати один нікчемний київський університетик до потужного університету натикається на супротив. Нехай це буде боляче, нехай це буде самогубство для команди міністерства і для нас політично, але це треба робити швидко. Бо інакше ця неякість буде сама себе продукувати”, – сказав посадовець.

Він додав, що нині команда МОН “з боями” намагається оптимізувати деякі університети. Водночас, багато закладів освіти фізично залишились без ректорів, які виїхали за кордон.

Чтайте також:  Педагогам надається відстрочка: хто і як може її оформити

“40 МОНівських університетів – менше ніж тисяча, з філіями. Їх треба просто банально закрити… Мені здається, ніколи про це публічно не говорили: на початку вторгнення, десь на початку березня, я пропонував міністру освіти, який був на той момент: давай одразу вичистим всіх ректорів, які виїхали за кордон”, – каже Бабак.

За його словами, рейтинг найкращих університетів QS World University Ranking повідомляє, що університети з кількістю учнів менш ніж 5000 людей, є мікроуніверситетами.

Джерело.


Повернутись вверх