Чи здатні раби навчити свободи?
На школи вже спустили директиви щодо необхідності підготовки вчителів до викладання нового курсу.
Уже кілька років з певною періодичністю від МОН поступає інсайдерська інформація про запровадження обов’язкового навчального предмета у 8-9 класах «Підприємництво та фінансова грамотність».
А пані Лілія Гриневич, як один з аргументів необхідності переходу на 12-річне навчання, ще років 8 тому наводила саме цю подію.
Варто зазначити, що цей предмет як факультатив викладається в окремих школах і класах ще з минулого тисячоліття.
І стоїть він за значущістю для учнів десь між факультативними курсами «Основи комуністичної моралі» та «Етика і психологія сімейного життя».
Пригадую, як одна учениця сказала стосовно «ЕПСЖ»: «Сьогодні знову вчителька розповідала нам про кохання, а у самої погляд побитого собаки».
Я не маю сумнівів у тому, що молодь має бути фінансово грамотною та здатною до підприємницької діяльності.
Але чи можна допускати до викладання фінансової грамотності людей, які десятиріччями працюють за копійки?
На моє переконання, у школах зовсім немає фінансово грамотних вчителів-підприємців.
Мені видається, що було б цікавим та корисним, якби МОН підготувало онлайн курс з фінансової грамотності та підприємництва з залученням визнаних спеціалістів у цій царині, наприклад, колишніх очільників фіскальної служби країни, київського метрополітену, цілої плеяди претендентів на посади судів КСУ. От чий досвід був би корисним для учнів!
А тим часом, на школи вже спустили директиви щодо необхідності підготовки вчителів до викладання нового курсу.
І моя гарна знайома, вчителька мистецтва, радіє збільшенню навантаження на наступний рік і вже готується до проходження курсів, щоб їй платили за вищою категорією, а не з мінімалки. І тоді, можливо, вона оновить сумку, яка багато років тримається на скотчі.
Автор: Володимир Онацький, освітній експерт з проведення інституційного аудиту.