facebook

Чого не можна дозволяти вчителям?

Чого не можна дозволяти вчителям?

Нацкомісія з питань захисту суспільної моралі разом з Інститутом інноваційних технологій при Міністерстві освіти написали Кодекс етики українського вчителя. У ньому зазначили, як педагог має поводитися з учнями, їхніми батьками, з колегами по роботі й керівництвом. Зокрема, в документі йдеться, що не можна пити й курити, натякати на подарунки. Також уникати вчинків і висловлювань рекламного характеру, як на свою особисту користь, так і на користь установ та організацій.

Учитель не має права розголошувати особисту інформацію про учня, навіть після закінчення ним навчання

Ми запитали в читачів: чого не можна дозволяти вчителям?

Глумитися над школярами. Зі мною вчився повненький хлопець. Учитель із військової підготовки звертався до нього не інакше, як: “Фікса ти жирна”. Решту називав “маминими каліками” і “даунами”.

Назарій ЛИС, 19 років, студент, Львів

Не виганяти дітей з уроків, коли вони запізнюються на кілька хвилин. Це собі дозволяв кожен другий вчитель у нашій школі.

Владислав ПИЛИПЕНКО, 20 років, студент, Харків

Лазити по сумках і забирати звідти цигарки. У мене так класна керівничка робила. Коли хтось із учнів виходив із класу, одразу починала обговорювати: яка фігура, у що одягнений, на скільки погладшав. Ще в нас був математик, який кидався стільцями і малював учням на чолі хрести, якщо ті займалися не тим, чим треба.

Чтайте також:  Вже з 2025 року: правила навчання різко зміняться – окрім іспитів, усіх зобов'яжуть пройти дуже складну процедуру

Анастасія ДМИТРІЄВА, 18 років, студентка, Дніпропетровськ

Розказувати весь урок, ніби самому собі. Якщо бачать, що учням не цікаво, то треба змінити хоча б монотонну манеру розповіді.

Сергій КОРОЛЮК, 20 років, студент, Тернопіль

Збирати гроші у фонд класу чи школи. Щомісяця класний керівник діставав цим. Учнів, чиї батьки не в змозі були заплатити, вважала мало не ізгоями.

Євгенія ВЕРИГА, 25 років, в декретній відпустці, Запоріжжя

Забирати у школярів особисті речі. У мене часто відбирали мобільний. Повертали лише батькам наступного дня. Якось не зміг забрати ключі від хати, бо на пам’ять номер батьків не знав, а телефон був у математички. Добре, товариш узяв до себе ночувати.

Богдан ЯНКІВСЬКИЙ, 19 років, мерчендайзер, Вінниця

Принижувати учнів. Знайома Аня в 11 класі весь рік готувалася до вступних іспитів. З біології отримала 198 балів, а в табелі з цього предмету мала 9. Вчителька до неї підійшла і сказала: “Ти дурна і тобі просто пощастило”. Весь час занижувала оцінки тому, що Аня могла заперечити вчителю.

Володимир ЖЕРЕБ, 19 років, студент, Тернопіль

Робити поблажки учням. У мене була дуже добра класна керівничка. Прощала нам пропуски і не дзвонила батькам. За останні два роки я багато прогуляла. Маю величезні прогалини в історії, географії. Математику, фізику та англійську мені довелося наганяти з репетиторами.

Чтайте також:  Бюрократія та рівень зарплати є найбільшими демотиваторами вчителів

Вікторія ВОВЧЕНКО, 22 роки, аспірантка, Харків

Давати великі обсяги домашнього завдання. Зараз усі діти з проблемними спинами, головами серцями. Краще б цей час на спорт або прогулянку витратили.

Олександра ТЕРЕЩЕНКО, 18 років, студентка, Дніпропетровськ

Палити на території школи. У нас була молоденька вчителька, яка кожну перерву виходила на перекур.

Микола ШВЕЙКО, 28 років, держслужбовець, Кривий Ріг

Бити школярів. У сьомому класі вчителька музики штовхнула мого однокласника в актовому залі на репетиції через те, що він голосно перемовлявся з хлопцями. Вася вдарився головою в косяк поручня, розбив голову. Той випадок зам’яли. Музичка зараз мучить молодші класи. Тримає в кабінеті ремінь і шмагає тих, хто розмальовує парти.

Вероніка ГАРБХА, 20 років, консультант у магазині косметики, Київ

Пити чай, жувати булочку і одночасно пояснювати тему. У нас в школі вчителі дозволяють собі таке.

Ольга МЕРОНЮК, 16 років, школярка, Запоріжжя

Ділити клас на кращих і гірших, і показувати це дітям.

Юлія ВАХОВСЬКА, 22 роки, інструктор зі сноуборду, Вишгород Київської області

Враховувати особисте ставлення до учня, оцінюючи його роботи.

Валерія ЛИСЕНКО, 19 років, хореограф, Одеса

Приєднуйтесь до нашої нової спільноти ОСВІТА UA

Посилання:https://www.facebook.com/groups/1023345988199205/?ref=share

 

Чтайте також:  Школи підготували дітям суворе ембарго: батькам не можна ігнорувати

Джерело.


Повернутись вверх