facebook

Як завершити поточний та розпочати новий навчальний рік: питання, які цікавлять освітян

Як завершити поточний та розпочати новий навчальний рік: питання, які цікавлять освітян

Міністерство освіти і науки направило закладам освіти рекомендації щодо завершення поточного та початку нового навчального року. Екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук на своїй сторінці у фейсбук розмірковував щодо важливих питань, які насправді цікавлять освітян.

Далі – пряма мова.

Днями українські школи отримали рекомендації та вказівки щодо того, як завершити поточний і розпочати новий навчальний рік; як убезпечити учнів під час літніх канікул; як займатися питаннями цивільного захисту і т.д. і т.п. Я у системі освіти дуже давно. І не памʼятаю жодного року, включаючи радянські, щоб такі листи, накази, рекомендації не приходили. Дехто їх читав, хтось відразу клав у корзинку для сміття, а хтось переписував у текст доповіді на серпневій конференції. Вони трішки відрізнялися за змістом, залежно від ситуації, але ніколи якогось суттєвого впливу на функціонування освітньої системи не мали… Так буде і з цьогорічними… Бо вони ні про що.

Але, уявивши себе на місці вчителя чи директора школи, хочу назвати, що в такому випадку, хотів би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/2024 навчального року.

Чтайте також:  "Не вміють сказати, що думають": учні середніх класів мають серйозні проблеми з мисленням

А саме:

– коли і які підручники гарантовано надійдуть до шкіл;

– чи будуть зміни у навчальних планах (про це багато говорилося напередодні);

– чи будуть зміни у системі оплати праці вчителів (про це багато говорилося напередодні);

– скільки коштів буде виділено із бюджетів на підготовку шкіл до нового навчального року чи їх не буде;

– чи створили, підпорядковані МОН величезні інститутуціі, банк даних про учительські вакансії та дані про вчителів, які шукають роботу;

– які плануються в новому навчальному році моніторинги (ними вже задовбали в поточному), опитування, вивчення і т.д. і т.п.;

– яким буде ЗНО/НМТ через рік;

– чи будуть збережені у повному обсязі надбавки і доплати педагогам…

І це лише десята частина тих питань, які справді ЦІКАВЛЯТЬ педагогів і керівників закладів освіти напередодні нового навчального року…

Упевнений, що листи з подібними розʼясненнями і рекомендаціями будуть поширюватися і коментувалися швидше і ретельніше, ніж повідомлення про те, що якийсь співак подарував своїй енній дружині перепустку на проїзд там, де не співакам їздити не можна…

На жаль, добре розумію, що це лише мрії. Фантазії. Або як колись співалися в популярній тоді радянській пісні: «И на Марсе будут яблони цвести…». Яблуні не послухалися і не зацвіли. Чи може краще процитувати Сковороду: «Не заважайте яблуням родити яблука. Краще відженіть від неї….»

Чтайте також:  Школи під загрозою зникнення: як нові вимоги вплинуть на середню освіту в Україні

P.S. Написав цей текст і розумію, що чогось в переліку отриманих закладами освіти рекомендацій не вистачає. І згадав, що іще не опубліковані рекомендації з організації виховної роботи. Думаю, що будуть. Як завжди… Чекайте

Джерело.


Повернутись вверх