facebook

Про методичні рекомендації щодо заповнення та подання звіту про діяльність закладу дошкільної освіти(форма 85-к) в період воєнного стану

Про методичні рекомендації щодо заповнення та подання звіту про діяльність закладу дошкільної освіти за 2022 рік (форма 85-к) в період воєнного стану
Лист Міністерства освіти і науки України від 03 січня 2023 р. № 1/61-23 «Про методичні рекомендації щодо заповнення та подання звіту про діяльність закладу дошкільної освіти за 2022 рік (форма 85-к) в період воєнного стану»
Керівникам департаментів (управлінь) освіти
і науки обласних, Київської міської військових адміністрацій
Керівникам закладів дошкільної освіти

Про методичні рекомендації щодо заповнення
та подання звіту про діяльність закладу дошкільної освіти
за 2022 рік (форма 85-к)
в період воєнного стану

Шановні колеги!
Надсилаємо методичні рекомендації щодо заповнення та подання звіту про діяльність закладу дошкільної освіти за 2022 рік за формою 85-к в період дії правового режиму воєнного стану в Україні.

Просимо довести зазначену інформацію до відома працівників управлінь (відділів) освіти територіальних громад, керівників закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти дітям відповідного віку.

Додаток: на 4 арк.

З повагою

Заступник Міністра   Світлана ДАНИЛЕНКО
Методичні рекомендації щодо заповнення та подання звіту про діяльність закладу дошкільної освіти за 2022 рік (форма 85-к) в період воєнного стану
Методичні рекомендації щодо заповнення та подання в період дії правового режиму воєнного стану в Україні звіту про діяльність закладу дошкільної освіти за 2022 рік за формою 85-к (далі — методичні рекомендації) розроблено для керівників закладів дошкільної освіти та спеціалістів з питань дошкільної освіти органів управління освітою.

Введення в Україні воєнного стану позначається на всіх сферах життя людей. Особливих змін зазнає і галузь дошкільної освіти. Чимало закладів дошкільної освіти (далі — ЗДО) не працюють внаслідок руйнування чи пошкодження будівель. Є заклади, що знаходяться на окупованих чи щойно звільнених територіях, а деякі — приймають тимчасово переміщених осіб, організовують освітній процес дистанційно, консультують батьків тощо. Є й такі, які на сьогодні працюють у звичному режимі, але не працювали декілька місяців.

Враховуючи цю нестандартну ситуацію надаємо методичні рекомендації щодо заповнення та подання звіту закладу дошкільної освіти за 2022 рік за формою 85-к.

Загальна інформація

Якщо через бойові дії в Україні ЗДО певний час надавав послуги дистанційно, а далі працював у звичному режимі, то у звіті показуємо фактичну кількість зарахованих дітей. Аналогічно подаємо інформацію про працівників: є трудові відносини з працівниками — показуєте їх у звіті.

Чтайте також:  Виховання в дитсадках застаріло: педагогиня пропонує революційні методи розвитку дошкільнят

Звіт можна подавати без електронного підпису юридичної особи, якщо його немає. На сьогодні накладання електронного підпису під час подання звіту не є обов’язковим.

Якщо ЗДО не працює з різних причин, як-от: перебуває на простої, є прихистком для внутрішньо переміщених осіб, не функціонує через відсутність укриття та не здійснює активної освітньої діяльності, але дітей зараховано, то ставте позначку «Не працює з інших причин» у паспорті закладу в Державній інформаційній системі освіти (далі — ДІСО). Водночас у звіті слід зазначити кількість зарахованих дітей. Якщо немає зарахованих дітей, то забираєте позначку «Необхідно здавати 85-к».

Якщо протягом 2022 року ЗДО став структурним підрозділом закладу загальної середньої освіти (далі — ЗЗСО) і втратив статус юридичної особи, то подається звіт про діяльність закладу як структурного підрозділу ЗЗСО. Оскільки важливо мати повну інформацію щодо кількості дітей, охоплених дошкільною освітою.

Якщо в АІКОМ (ДІСО) зареєстровано ЗЗСО, а з 2022 року при ньому функціонує дошкільний підрозділ, то потрібно зареєструвати його як окремого респондента, а саме «Дошкільне відділення ЗЗСО».

Під час зміни типу ЗДО, наприклад, був санаторний, а став загальний, у паспорті закладу в ДІСО змінюєте «Тип ЗДО» і, за потреби, перейменовуєте заклад.

Якщо з 24.02.2022 ЗДО не працює, частина дітей є внутрішньо переміщеними особами, частина перебуває за кордоном, а на 01.09.2022 комплектація в закладі не здійснювалась і відсутня активна освітня діяльність, але при цьому є зараховані діти, то ставите позначку «Не працює з інших причин» в паспорті закладу в ДІСО. Але звіт здаєте з показниками кількості зарахованих дітей.

Якщо заклад до 24.02.2022 працював, але під час війни його зруйновано, то в паспорті закладу в ДІСО ставите позначку «Непридатний для цільового використання». Якщо цей заклад не надає освітніх послуг, то забираєте позначку «Необхідно здавати 85-к».

Якщо ЗДО зруйновано, однак освітній процес забезпечено в дистанційній формі, а заклад продовжує функціонувати як юридична особа (наприклад, колектив евакуювався і надає освітні послуги), то в паспорті закладу в ДІСО ставите позначку «Непридатний для цільового використання» і подаєте інформацію (контингент дітей, працівників у розрізі груп). Інформацію щодо матеріально-технічної бази, тобто все,   що   стосується   фізичного   об’єкта, не вказуєте.

Якщо ЗДО ліквідовано і на кінець року немає можливості подати звіт, тоді він не подається. Водночас потрібно зайти в налаштування ДІСО та поставити позначку «Діяльність призупинено», обрати з якого числа і забрати позначку «Необхідно здавати 85-к». Після цього в системі відобразиться, що заклад ліквідовано і звіт не буде вимагатись.

Чтайте також:  МОН визначило особливості роботи асистента дитини в дитсадках

Якщо ЗДО знаходиться на тимчасово окупованій території та немає інформації про стан його приміщень, то вказуєте «Непридатний для цільового використання» і дані про матеріально-технічну базу не вносите. Якщо на балансі юридичної особи є техніка, якою користуються зараз працівники, то у звіті фіксуєте це. У разі евакуації колективу, який надає освітні послуги, звіт подаєте в частині контингенту.

Якщо немає будь-якої інформації про ЗДО та його працівників, то вказуєте «Непридатний для цільового використання» і прибираєте позначку «Необхідно здавати 85-к».

У разі розташування ЗДО на деокупованій території, враховуючи нестандартну ситуацію, спричинену активними воєнними діями в Україні, термін подання закладами звітів продовжено до 15 березня. Якщо і до 15 березня не буде інформації щодо діяльності ЗДО, то у паспорті закладу в ДІСО ставите позначку «Не працює з інших причин» і забираєте позначку «Необхідно здавати 85-к».

Якщо ЗДО приватної форми власності протягом року отримав ліцензію, але не зареєстрований в системі ДІСО і при цьому контакт з ними втрачено, то такі ЗДО в системі не обліковуються. Реєстрація в системі та подання звітності здійснюється за ініціативою керівника закладу освіти.

Якщо ЗДО приватної форми власності має одну назву та одного власника, але функціонує у декількох приміщеннях (корпусах) за різними адресами, то, залежно від управлінських потреб та візії самого респондента, можна зробити кілька філій ЗДО. Тоді дані буде видно в розрізі кожної з них. Якщо такої потреби немає, то варто робити один агрегований звіт.

Якщо різна кількість дітей за списком і кількість дітей, які отримують освітні послуги в дистанційній формі, то у звіті зазначаєте кількість зарахованих дітей (рядки 1000—1430).

Якщо в ЗДО функціонує інклюзивна група, то заповнюєте рядок 1630, а якщо дитина з особливими освітніми потребами (далі — дитина з ООП) відвідує звичайну групу — 1660. У додатку 2 до Порядку організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти, затвердженому постановою КМУ від 10.04.2019 № 530, визначено умови забезпечення підтримки дитини з ООП. Відповідно до них для дітей ІІ—V рівнів підтримки створюють інклюзивні групи. При заповненні зазначених вище рядків слід враховувати кількість дітей в таких групах по факту та за умови наявності у них висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого- педагогічну оцінку розвитку дитини й особливих освітніх потреб.

Чтайте також:  У Раді розповіли, чи підвищать зарплати вихователям дитсадків

Звертаємо увагу, що не кожна дитина з інвалідністю має особливі освітні потреби і навпаки. Тому у звіті ці показники можуть бути різними.

Щоб відобразити дані про перебування дітей з ООП в інклюзивних групах (рядок 2300), зазначаєте кількість інклюзивних груп, які функціонують, і їх наповнюваність (загальну кількість дітей).

Якщо в ЗДО є діти, один із батьків яких загинув під час війни, інформацію про них відображаєте в рядках 1500 і 1900, де йдеться про дітей учасників бойових дій, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Якщо працівники були на простої чи з ними припинено трудовий договір, то їх необхідно рахувати як штатних працівників (рядки 3000—3100).

Якщо загальний медичний і технічний персонал обслуговує і дошкільний підрозділ (рядки 3200, 3300), то дані про цих працівників наводьте обов’язково, незалежно від того, чи надають послуги лише підрозділу, чи ні. Стосовно технічного персоналу, який обслуговує групи, то інформацію про нього заповнюйте згідно зі штатними нормативами.

Під час заповнення показника «Підвищення кваліфікації з підтримки дітей з особливими освітніми потребами» (рядок 3500), вказуйте кількість працівників, які з 01.01.2022 підвищили кваліфікацію щодо підтримки дітей з особливими освітніми потребами. Якщо таких немає, то не заповнюєте ці рядки.

Потужність закладу (рядок 5000) — це сталий показник, який не змінюється щороку і не залежить від кількості місць в укритті. У ньому необхідно зазначати проєктну потужність закладу.

У рядку 5101 зазначайте наявна чи відсутня гаряча вода у водогоні. У рядку 5160 вказуйте всі будівлі закладу, зокрема й господарські.

Технічні моменти

Алгоритм подання звіту такий самий, як і минулого року. У роботі в АІКОМ (ДІСО) нічого не змінилося.

Маємо прохання: не працюйте паралельно на різних ресурсах («КУРС: Дошкілля», АІКОМ, ДІСО). Сервер не розуміє, звідки йому брати еталонні дані під час синхронізації баз даних. Наприклад, якщо вносите дані через програму «КУРС: Дошкілля», то в ній і робіть правки.

Якщо у зареєстрованих в попередні роки ЗДО немає даних про дітей, педагогів тощо, але вони були раніше, то потрібно конкретні ID закладів для перевірки надіслати на електронну пошту [email protected].

Через відсутність електроенергії можуть виникнути проблеми зі зв’язком. У зв’язку з цим просимо запити та прохання надсилати на електронну пошту [email protected]. Усі вони будуть опрацьовані.

Джерело.


Повернутись вверх