facebook

Формат навчання у школах і вузах визначено — МОН

Формат навчання у школах і вузах визначено — МОН

Інформує Всеосвіта.

На думку очільника МОН, краще буде, якщо дитина під час повітряної тривоги перебуватиме в школі, де про її безпеку піклуватимуться дорослі, ніж вона буде сама вдома.
Формат навчання у школах визначатиметься безпековою ситуацією, а вищі навчальні заклади будуть самостійно ухвалювати рішення щодо формату навчального процесу.

Про це повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

Ми чітко розуміємо і будемо визначати ті території, де неможливе навчання офлайн. Це є безпекова територія від 25 до 40 кілометрів щодо пострілів артилерії, на яких буде навчання тільки в онлайн-форматі, — сказав міністр.

Він додав, що щодо інших територій, то міністерство разом із військовими адміністраціями працює над тим, щоб освітній процес проходив офлайн. Проте остаточне рішення щодо форми навчання буде за колективами шкіл і батьками учнів.

Якщо до подій у Вінниці ми мали 50 на 50, тобто 50% батьків готові були направляти дітей до офлайн-навчання. Після ж Вінниці це було 90 на 10. Але на сьогодні, коли ми демонструємо готовність укриттів, готовність закладів освіти щодо офлайн-навчання, ми бачимо, яким чином змінюється свідомість батьків, — зазначив Шкарлет.

Чтайте також:  Школярі не вміють читати та рахувати: влив дистанційного навчання вражає

На думку очільника відомства, краще буде, якщо дитина під час повітряної тривоги перебуватиме в школі, де про її безпеку піклуватимуться дорослі, ніж вона буде сама вдома.

Наприклад, я як батько чітко розумію, що моя дитина, перебуваючи на п’ятомуму або сьомому поверсі під час повітряної тривоги одна, можливо, не буде в змозі потрапити до бомбосховища. Проте вчитель та офіцер безпеки від Національної поліції, який сьогодні обов’язково має бути присутнім в закладі освіти, можуть організувати евакуацію дитини, — уточнює міністр.

За словами Шкарлета, близько 33% шкіл по Україні готові 1 вересня відкрити двері учням. Однак точні цифри як по Україні, так і по Чернігівщині будуть лише у 20-х числах серпня, коли завершать свою роботу комісії, що оцінюють стан готовності закладів до початку освітнього процесу.

Але це не означає, що лише 33% будуть залучені до освітнього процесу офлайн, адже є укриття або сховища, якими можуть одночасно користуватись три-чотири школи, — пояснює освітянин.

Своєю чергою, питання організації та формат навчання у вищих навчальних закладах керівництво вузів ухвалюватимуть самостійно.

Університет має можливість формувати свій освітній процес відповідно до ситуації, яка складається в регіоні. Ми рекомендували починати освітній процес 15 серпня. Але в залежності від безпекової ситуації, в залежності від готовності університету стартувати, тому що об’єктивно у нас війна, — сказав Шкарлет.

Чтайте також:  Бюрократія та рівень зарплати є найбільшими демотиваторами вчителів

 

Джерело.


Повернутись вверх