На «економічному паспорті українця» буде 10 тис. доларів у гривневому еквіваленті
Після запровадження «економічного паспорта українця» кожна дитина після народження в Україні отримає накопичувальний рахунок, яким власник зможе скористатися після досягнення повноліття. Про це на брифінгу розповів голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«Цей рахунок буде щомісяця поповнюватися на відповідну суму від ренти на корисні копалини, які видобуваються в Україні. Таким чином кожна сім’я, яка має дитину, буде отримувати дохід від українських надр. Ця сума буде накопичуватися, і дитина зможе після досягнення повноліття використати цю суму або на навчання, або на купівлю житла», – повідомив він.
Данило Гетманцев не виключає, що відрахування будуть не лише від ренти на видобуток корисних копалин, а й від інших платежів.
«Наприклад, від приватизації чи імпортного ПДВ. Але поки що ми говоримо тільки про ренту», – уточнив він.
Водночас, додав очільник фінансового комітету парламенту, якщо сума відрахувань буде меншою за встановлену законопроєктом, то різницю покриє держава.
«В нас народжується десь 300 тис. дітей щороку. Ми розраховуємо на те, що після досягнення повноліття дитина повинна мати близько 10 тис. доларів у гривневому еквіваленті з урахуванням інфляції», – заявив він.
Данило Гетманцев зазначив, що попередньо планується поширювати програму на дітей, які народилися в 2021 році.
«Я б особисто виступав, щоб поширювати це на дітей, які народилися з 2019 року. Ми прийшли до влади 2019 року, обіцяли це 2019 року. І тому логічно з 2019 року цю програму розповсюджувати», – сказав очільник фінансового комітету.
За його словами, економічний паспорт буде адмініструвати держава, для чого створять державну установу Фонд майбутніх поколінь.