facebook

“Не сперечайся з учителем, він краще знає!”

Чи можуть учні сперечатись з учителем: думка психологині
Іноді у школах виникають непорозуміння між педагогами та школярами. Зокрема, вони можуть виникнути під час дискусій з якогось питання. Психологиня радить вчитися сперечатися зі авторитетними вчителями на прикладах власних батьків.

Джерело:

фейсбук Катерини Гольцберг
За словами психологині Катерини Гольцберг, найчастіше мають суперечки з вчителями діти підліткового віку. Адже у такому віці вони вже почувають себе дорослими та можуть поводитись зухвало у розмові з педагогом.

Психологиня нагадала відому всім фразу: “Не сперечайся з учителем, він краще знає!“. Катерина Гольцберг зізнається, що вона цю тезу порушувала та неодноразово сперечалася з педагогами. Не з усіма, а тільки з тими, кого дійсно поважала.
Сперечатися з учителем небезпечно лише тоді, коли вчитель не впевнений у предметі суперечки і коли йому важливіше довести свою правоту та психологічну перевагу,– заявила психологиня.
Гольцберг запевняє, що на суперечку зважуються не всі діти, а лише ті, хто здатен протистояти психологічному тиску, має критичне мислення і сміливість говорити, коли інші мовчать.
Експертка додає, що сперечатися зі своїми авторитетами у школі діти вчаться на прикладах власних батьків:

“Традиційне “Не сперечайся з матір’ю, батьком!” – це формула, яка не дає можливості дитині проявляти свою особистість. Батьки – відмінний і відносно безпечний тренажер для суперечок”, – каже Катерина Гольцберг.
За її словами, якщо вдома правильно відпрацьовано вміння дискутувати, то не варто хвилюватися, що доводи дитини в школі не почують.
Але на культурі дискусій з дитиною важливо вчити й педагогів.
Дуже часто суперечка виникає у результаті того, що дитина прагне довести свою невинність. У такому випадку дитині важливо дати можливість висловитися, а не перебивати, мовляв, не сперечайся з учителем старшими,– наголошує психологиня.
Своїм дітям Катерина Гольцберг дозволяє сперечатись з учителями. Але тільки за умови, якщо дитина говорить спокійно, з повагою, не переходить на особистості та не знецінює досвід вчителя.
Такі міркування психологині підтримує освітній експерт Володимир Співаковський. Він наголошує, що потрібно не тільки сперечатися, але й вчити цьому.

Чтайте також:  Зубрити набридлі уроки більше не доведеться: школярам приберуть частину предметів

Джерело.


Повернутись вверх