facebook

Грошей на зарплати вчителям немає, а працівникам прокуратури – є, – нардеп

Народний депутат розкритикував законопроєкт держбюджету-2021, підготовлений до другого читання.

Інформує Всеосвіта.

Нещодавно Голова Парламенту Дмитро Разумков розповів, що у парламенті тривають жорсткі дискусії щодо збільшення зарплат педагогів. Попри те, що освіта має бути одним із пріоритетів дербюджету-2021, під час перегляду законопроєкту до другого читання уряд вирішив заощадити – від поступового приведення зарплати вчителів до адекватного рівня вирішили відмовитися, пише про це на своїй сторінці у фейсбук народний депутат Олексій Гончаренко:
Читати проєкт бюджету без сліз не можна. Для одних – це сльози нездійснених надій, для інших – сльози радості. У першій редакції проєкту держбюджету передбачалося істотно підвищити зарплату вчителів і викладачів: посадові оклади повинні були вирости з 1 січня 2021 року на 20%, з 1 липня – на 10%.
За його словами, індексація в освіті буде проводитися в унісон з іншими галузями бюджетної сфери відповідно до темпів підвищення мінімальної зарплати:
Автори держбюджету вважають, що інтересами освіти можна пожертвувати. Але все ж найбільше зниження за видатками в другій версії держбюджету, в порівнянні з першим читанням, уряд планує за рахунок виплати пенсій.
Коштів на зарплати освітянам немає, а працівникам прокуратури знайшлися, обурюється нардеп. Витрати на органи прокуратури збільшено на 2 млрд грн – до 11,4 млрд грн:
І це єдине додаткове підвищення соціальних стандартів з 1 січня 2021 року, яке передбачено в проєкті держбюджету другого читання.
Грошей не вистачає на найголовніше – на незахищених. У країні бюджетна катастрофа, переконаний Олексій Гончаренко.

Чтайте також:  Вже з 2025 року: правила навчання різко зміняться – окрім іспитів, усіх зобов'яжуть пройти дуже складну процедуру

Нагадаємо, що нещодавно Кабінет Міністрів України затвердив проєкт закону про Державний бюджет-2021 до другого читання, в якому передбачається збільшення видатків на соціально-економічну сферу, але водночас зменшення фінансування освіти– на 4 млрд грн.

Джерело.


Повернутись вверх